Dla domu eko dom Kosmetyki Najnowsze

Zdrowe produkty w niemieckich i w polskich sklepach

Malownicze miasteczko na południu Bawarii. Wzgórza i las. Sezon turystyczny trwa tu cały rok. Każdy znajdzie coś dla siebie: narty, wędrówki, rowery, konie, kajaki, agroturystyka. Potrzeby urlopowiczów i mieszkańców zaspokajają aż dwa wybornie zaopatrzone sklepy z „zielonymi” artykułami: Reformhaus i Biomarkt. Pomocą służy także dobrze znana polskim konsumentom drogeria Rossmann, a w niej również zdrowe produkty.

rossmann zakupy

Tej ostatniej warto się jednak dokładniej przyjrzeć. W oczy rzuca się asortyment, którego próżno szukać na półkach w Polsce. Dział z żywnością ekologiczną to nie kilka przypadkowych produktów, lecz rząd regałów. Wybór kasz, ziaren, mąk, makaronów, przecierów, suszonych owoców, herbat jest oszałamiający. Na uwagę zasługuje także duża ilość środków czystości przyjaznych środowisku firm: Frosch, Ecover itp.

bio produkty

Na kosmetykach również bogato. W ofercie artykuły wielu uznanych producentów naturalnych: Weleda, Lavera, Dr Scheller, Sante (w Polsce dostępne wyłącznie w sklepach ekologicznych). Wyróżnia się także ekologiczna marka Alterra stworzona wyłącznie na potrzeby sieci Rossmann. W Polsce asortyment tej linii jest ubogi i jak obserwuję systematycznie wycofuje się go ze sprzedaży. W niemieckiej ofercie jest dużo kosmetyków pielęgnacyjnych oraz nawet kolorowych typu pudry, szminki, tusze. Moją uwagę zwrócił popularny ostatnio krem BB Alterra.

kosmetyki kolorowe alterra

Trochę żal, że polski konsument jest traktowany po macoszemu i może kupić tylko okrojoną wersję tego co klient niemiecki. Moim zdaniem nie wszystkie kosmetyki Alterra są idealne, ale przynajmniej w przeciwieństwie do wielu pseudo eko-wyrobów mają bezpieczny skład i przystępną cenę.

Zupełnie innym ciekawym zjawiskiem jest sama jakość produktów kierowanych na polski rynek. Z „nieznanych” powodów zapach, skuteczność, wydajność popularnych proszków, płynów do prania, kosmetyków, a nawet kawy- nijak się ma do oferty skierowanej do konsumentów z Europy wschodniej. Stąd też nie powinno nas dziwić równoległe funkcjonowanie sieciowych drogerii i bazarowych stoisk z towarami zza zachodniej granicy, której przecież ponoć już nie ma. Ale to temat na inny artykuł….

bio kosmetyki

  1. Szkoda, że Weleda zniknęła z polskiego rynku. To duża strata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>