Mama i Dziecko zdrowie

Witamina D dla niemowląt i dzieci w wygodnym sprayu pod język

Pierwsze miesiące życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju, dlatego szczególnie ważne, by w tym czasie zadbać o prawidłową ilość witamin w diecie malucha. Niedobory na tym etapie mogą mieć konsekwencje nawet w dorosłym życiu. Jedną z najważniejszych witamin w tym początkowym okresie życia nowonarodzonego dziecka jest witamina D. Opuszczając szpital z maluszkiem dostajemy zalecenie suplementacji dziecka witaminą D już od pierwszych dni życia. Początkowo podawałam synkowi dostępną w aptekach witaminę D w kapsułkach typu twist-off. Przyznam szczerze, że nie lubię tej formy podawania witaminy, gdyż jest mało praktyczna. Wyciskając ją na łyżeczkę mamy całe palce w oleju bazowym, a potem jeszcze musimy wcelować łyżeczką w buzię dziecka. Aplikowanie zawartości kapsułki od razu do buzi niemowlaka jest z kolei ryzykowne i grozi wyślizgnięciem się kapsułki z tłustych palców rodzica prosto do buzi dziecka – i nie muszę już chyba wspominać o ryzyku połknięcia kapsułki.  Odkąd mój maluch skończył 6 miesięcy podaję mu witaminę D w formie praktycznego sprayu pod język brytyjskiej marki BetterYou. I życie stało się prostsze 🙂

DLux dla dzieci

Sprawdź w sklepie Organeo »

Słów kilka o znaczeniu Witaminy D dla niemowląt

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i mięśni u dzieci. Ponadto bierze udział w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, dlatego warto podawać ją dzieciom również przy niedoborach tych składników. Co ważne dla rodziców zmagających się z przeziębieniami, witamina D wspomaga też prawidłową pracę układu odpornościowego.

Warto wiedzieć, że w 2013 roku eksperci z Centrum Zdrowia Dziecka przygotowali zalecenia, zgodnie z którymi każde niemowlę powinno dostawać suplementy witaminy D. Podobne zalecenia wprowadziło też wiele innych krajów. Pamiętajmy przy tym, że tak delikatny organizm wymaga odpowiedniego, wolnego od groźnych dodatków suplementu i właściwej dawki, dlatego warto szukać w sklepach witaminy D dla niemowląt i nie podawać dzieciom witamin przeznaczonych dla osób dorosłych.

Więcej na temat znaczenia witaminy D w codziennej diecie przeczytasz w artykule Słoneczna witamina D3 dla vegan i wegetarian

BetterYou DLUX dla Niemowląt i dzieci do 3 r. ż.

DLux dla dzieci1

Sprawdź w sklepie Organeo »

BetterYou oferuje nam witaminę D w sprayu pod język w dawce 300 IU dla niemowląt od 6 miesiąca życia i dzieci do 3 r.ż. o naturalnym truskawkowym smaku. Taka forma witaminy jest bezpośrednio wchłaniana przez błonę śluzową do układu krwionośnego, zamiast być przetwarzana przez układ trawienny, co zdecydowanie wpływa na wzrost jej przyswajalności.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że marka BetterYou właśnie zaktualizowała zalecenia wiekowe dla swoich dwóch witamin D w sprayu, które przeznaczone są dla dzieci. Widoczne na zdjęciach moje opakowanie, które użytkujemy z Bartkiem od prawie już 3 miesięcy, na opakowaniu ma oznaczenie wiekowe od 6 miesiąca życia do 5 roku życia. Najnowsze produkty – ze świeżutkiej dostawy z tego tygodnia – mają już zmieniony górny pułap wieku, ktory został obniżony do 3 roku życia.  Natomiast DLUX Junior zalecany jest teraz już od 3 roku życia, a nie jak wcześniej od 5 roku życia, o czym jeszcze rok temu pisałam w tym artykule.

BetterYou witamina D5

Sprawdź w sklepie Organeo »

Jak stosować witaminę D w sprayu?

Wystarczy tylko jedno kliknięcie dziennie, a opakowanie wystarcza na 3 miesiące stosowania dla jednego dziecka. Przy cenie 41 zł za opakowanie w Organeo miesięczny koszt suplementacji jednego dziecka to koszt zaledwie 13,67 zł.

Dzięki aplikacji bezpośrednio do jamy ustnej (najlepiej pod język) witamina DLUX dla Niemowląt jest bezpośrednio wchłaniana przez błonę śluzową do układu krwionośnego, zamiast być przetwarzana przez układ trawienny. Gwarantuje to brak strat podczas procesu absorpcji.

Natomiast proces mikro-emulsyfikacji zapewnia wielkość cząstek odpowiednią do jak najlepszego przyswojenia przez błonę śluzową w jamie ustnej. Ponieważ nasz układ trawienny nie zawsze jest w najlepszej formie DLUX  w sprayu omija go oferując najlepszy, możliwy sposób wchłaniania.

„Suplementacja podjęzykowa jest wyjątkowo skuteczną i efektywną metodą uzupełniania niedoborów, ponieważ opiera się na natychmiastowym przeniesieniu witamin bezpośrednio do układu krwionośnego”-mówi Andrew Thomas, właściciel BetterYou.

Sposób użycia: Raz na dobę jedna aplikacja (naciśnięcie pompki) bezpośrednio do ust lub na wewnętrzną stronę policzka. Wstrząsnąć przed każdym użyciem. Przed pierwszym użyciem wcisnąć pompkę trzy razy. Zatkać korkiem po użyciu. Ważne: Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Skład: średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (kokosowy/palmowy olej), naturalny smak truskawkowy, cholekalcyferol (witamina D)

Odpowiednie dla Wegetarian

Bez sztucznych aromatów barwników. Nie zawiera: alkoholu, glutenu, soli, drożdży, laktozy

Kilka słów o marce BetterYou

BetterYou to brytyjska marka będąca pionierem w rozwoju nowego rozdziału nowoczesnej suplementacji. Firma używa tylko naturalnych składników gdyż uważa, iż naturalne składniki są lepiej wchłanianie i co najważnejsze lepiej wykorzystane przez nasz organizm.

Bardzo wiele uwagi BetterYou poświeca badaniom i próbom klinicznym dotyczącym działań związanych ze skórną terapią magnezową oraz suplementacją podjęzykową. Współracuje z instytucjami takimi jak Cardiff University, HFL Sports Science, St Mark’s Hospital (NHS) oraz The Medasso Clinic (Rumunia) i Magnesium Health Institute (Holandia).

Firma BetterYou nie używa soi, a produkty są odpowiednie dla wegetarian, osób z celiaklią czy cukrzycą.

Pozdrawiam,

Patrycja

  1. Jestem zadowolony z produktu, polecam szczerze i zapraszam na swoją eko stronkę
    https://ekologicznezycie.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>