Jak skutecznie zregenerować podrażnioną słońcem skórę?

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych, zaczynają się zmagania z podrażnioną słońcem, piekącą skórą. Jak skutecznie złagodzić oparzenia słoneczne i ochronić skórę przed przesuszeniem? Na polskim rynku pojawił się pierwszy na świecie produkt kosmetyczny opracowany na bazie hydrożelu – chitozanu. Sprawdźmy co wyróżnia go od innych środków łagodzących podrażnienia.
Zdaniem producenta, Chitozan naturalny Sun łączy w sobie wszystko co niezbędne skórze, aby łagodzić oparzenia słoneczne, nawilżać i chronić przed wysuszeniem. Równocześnie regeneruje i przyśpiesza gojenie wysuszonej skóry oraz tworzy warstwę ochronną. Produkt nie zawiera konserwantów oraz żadnych innych składników budzących dylematy świadomego konsumenta, w tym silikonów, karbomeru, glikoli, gliceryny, SLS, związków zapachowych oraz barwników. W składnie kosmetyku znajdziemy jedynie wodę, pantenol, chitozan oraz dwutlenek węgla. Dzięki zawartości chitozanu produkt jednocześnie łagodzi, regeneruje, nawilża, chłodzi, ujędrnia oraz zapewnia ochronę. Chitozan naturalny Sun został opracowany przez naukowców Politechniki Gdańskiej z wykorzystaniem unikalnej opatentowanej technologii.
czymjestchitozan

Chitozan to surowiec naturalny pochodzenia morskiego, pozyskiwany z pancerzy skorupiaków, głównie z kryla i krewetek. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, w tym do produkcji nowej generacji materiałów opatrunkowych, leków oraz suplementów diety. Pod względem chemicznym, chitozan zbudowany jest z glukozaminy i N-acetyloglukozaminy, a więc jego struktura chemiczna jest podobna do glikozaminoglikanów m.in. do kwasu hialuronowego i heparyny, dzięki czemu jest w 100% kompatybilny ze skórą. Chitozan wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki temu wyeliminowano z produktów marki Chitozan naturalny Sun wszelkie syntetyczne konserwanty wykorzystywane na co dzień w konkurencyjnych produktach (takie jak fenoksyetanol, czy parabeny). Dzięki tej aktywności chitozan chroni skórę przez zakażeniami, a kosmetykowi zapewnia długotrwałą stabilność i możliwość przechowywania nawet do 18 miesięcy od daty produkcji.

Chitozan jest w 100% biodegradowalny, co oznacza, że po dostaniu się do środowiska naturalnego przekształca się w ostateczności w wodę i dwutlenek węgla, niepowodując zanieczyszczenia środowiska. Badania dermatologiczne hydrożelu chitozanu wykazały, że produkt nie powoduje żadnych podrażnień ani odczynów zapalnych. Preparat spełnia wymagania testu kompatybilności ze skórą (Skin Compatibility Test) i został sklasyfikowany jako NIEDRAŻNIĄCY.Chitozan to polimer nierozpuszczalny w wodzie. Nierozpuszczalność ta stanowiła do tej pory największy problem w jego przetwarzaniu, zmuszając wytwórców do wykorzystywania kwasów organicznych, istotnie ograniczając możliwości jego wykorzystania w wielu zastosowaniach bądź zmuszała do wprowadzania chemicznych zmian w jego strukturze.

W 2014 roku członkowie zespołu naukowego AG medica swoimi rozwiązaniami istotnie zmienili dotychczasowe postrzeganie chitozanu. Doktorzy G. Gorczyca, R. Tylingo i P. Szweda pod opieką profesorów S. Milewskiego i M. Sadowskiej opracowali unikalny sposób rozpuszczania chitozanu w roztworze wodnym, czyniąc nasze formulacje 100% zgodne z naturą.

 Jak działa Chitozan?

Chitozan naturalny Sun działa wielopoziomowo, aby skutecznie dbać o kondycję skóry. Produkt tworzy unikalną błonę ochronną, chroni przed utratą wilgoci oraz tworzy idealne warunki do regeneracji skóry. Kosmetyk zapewnia działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, izoluje przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, ujędrnia i uelastycznia skórę oraz ułatwia wnikanie związków aktywnych w głąb skóry. Chitozan nawilża skórę oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

chitozan

Sprawdź w sklepie Organeo »

Obietnica marki

Marka produktów Chitozan Naturalny to szereg rozwiązań dopasowanych do potrzeb świadomego konsumenta. Rozwiązań rozwijanych poza standardami wypracowanymi przez rynek. Chitozan Naturalny to bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo zawarte w produktach kosmetycznych, prawdziwie naturalnych, powstałych z wykorzystaniem chitozanu i unikalnego know-how, dzięki czemu codzienna pielęgnacja jeszcze nigdy nie była tak bezpieczna.

„W czasach zrównoważonego rozwoju i łatwego dostępu do informacji coraz częściej staramy się żyć zgodnie z naturą. Zwracamy uwagę na żywność, szukamy tej ekologicznej uzyskanej w czystym środowisku, bez dodatków chemicznych i modyfikacji genetycznych. Często zapominamy jednak o tym, że produkty kosmetyczne, które nakładamy bezpośrednio na skórę, zawierają w sobie również substancje nie obojętne dla naszego organizmu, substancje, które niejednokrotnie budzą kontrowersje i dylematy świadomego konsumenta.”

dr inż. Grzegorz Gorczyca, założyciel marki Chitozan naturalny

Większość z nas kupuje produkty nieświadomie. Najczęściej wybieramy produkty z kolorowymi etykietami, te reklamowane i promowane w mediach masowych. Koncerny kosmetyczno-farmaceutyczne, a ostatnio także właściciele hurtowni i sieci aptek, wydają miliony na roczną reklamę, tylko po to by przyciągnąć naszą uwagę. Reklamy te często odnoszą się do naszych podstawowych wartości i potrzeb. To prawda, te reklamy wzbudzają emocje. Emocje, których niewidzialnym zadaniem jest niejednokrotnie odwrócenie naszej uwagi od składu produktu.

Ulegając misternym praktykom zespołów marketingowych, staje się on dla nas sprawą drugiej, a nawet trzeciej kategorii. Za ich sprawą chętniej wybieramy te produkty, których twarzą są celebryci, te których nazwę słyszymy co 15 minut w transmisji radiowej jadąc codziennie samochodem do pracy i gdy z niej wracamy.Plan marki jest prosty. Chce ona przyczynić się do poprawy jakości Twojego życia. Firma nie oferuje rozwiązań, takich jak wszyscy. Dzięki wieloletniej pracy naukowej i unikalnej technologii prezentuje pierwszy na świecie produkt do pielęgnacji skóry po opalaniu, z którego składu wyeliminowała wszystkie surowce, które budzą dylematy zakupowe świadomego konsumenta.

To prawda, w tym produkcie nie znajdziesz żadnych konserwantów, silikonów, karbomerów, glikoli, SLS i jego pochodnych, sztucznych związków zapachowych, barwników, pochodnych ropy naftowej, a także palnych gazów pędnych (propan, butan). A to tylko niektóre przykłady grup substancji kosmetycznych, które mogą negatywnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia, a które znajdziesz w produktach tożsamego przeznaczenia.

Bez nazwy-1
Chitozan Naturalny Sun posiada niezwykle unikalną i niespotykaną formułę. Aplikując go na ciało widzimy piankę, która pod wpływem dotyku zamienia się w żel. Kosmetyk posiada przyjemny, ledwo wyczuwalny zapach. Natychmiastowo wchłania się w skórę nie pozostawiając tłustej warstwy, przez co nie brudzi ubrań. Zespół Organeo stosował go do różnych zadań specjalnych. Chitozan doskonale koi ukąszenia komarów, nieprzyjemne pieczenie po kąpieli słonecznej oraz świetnie sprawdza się jako środek łagodzący po depilacji. Oceniamy go na 5 z plusem. Zdecydowaną zaletą produktu jest również jego cena. Za 85 ml intensywnie kojąco-nawilżającego żelu w sprayu zapłacimy 37,90 zł.
Pozdrawiam,
podpis
Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

  1. Od dawna stosuję ekologiczne kosmetyki i mam wrażenie, że bez dodatków chemicznych o wiele lepiej reaguje na słońce. Nie jest podrażniona, sucha i czerwona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>