Eko-wiedza Kosmetyki zdrowie

Korzeń Shatavari, czyli słów kilka o zdrowiu kobiet według Ajurwedy

Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym, powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Wiedza ta nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, ale daje głębokie zrozumienie nierozerwalnych powiązań pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i wszystkimi naszymi zmysłami. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Więcej o Ajurwedzie przeczytasz TUTAJ.

Jakiś czas temu w naszym Showroomie Organeo odbyło się niezwykle pouczające spotkanie z konsultantem Ajurwedy – Przemkiem Wardejnem, który opowiedział nam o zasadach na jakich opiera się Ajurweda i jak podchodzi ona do zdrowia kobiety.

Spotkanie Ajurweda5

Przemek Wardejn – Konsultant Ajurwedy w Showroomie Organeo

Shatavari – przyjaciel kobiety

W kontekście zdrowia kobiet, Ajurweda kładzie nacisk na jedną magiczną roślinę – korzeń Shatavarii. Ta z pozoru niepozorna roślina stanowi zródło kobiecej młodości i płodności. Shatavari to jedno z najpoteżniejszych ziół odmładzających w medycynie ajurwedyjskiej. Odżywia i poprawia wygląd dzięki wyrównaniu poziomu estrogenu w organizmie kobiety.  Jest prawdziwym darem dla kobiet. Zawiera fitoestrogeny (prekursory estrogenów), które są pomocne dla kobiet, które cierpią z powodu niskiego stężenia estrogenów.  Jest  znana w Indiach z pozytywnego wpływu na żeński układ rozrodczy – reguluje cykl miesiączkowy (jest pomocna w przypadku nieregularnych, bolesnych miesiączkach), równoważy hormony, jak również wahania nastroju i podrażnienia związanie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Więcej o Shatavarii pisałam TUTAJ.

Spotkanie Ajurweda

Spotkanie w Showroomie Organeo z konsultantem Ajurwedy

Brytyjska marka Pukka opierająca całą swoją filozofię i kompozycje swoich suplementów właśnie na Ajurwedzie, opracowała trzy produkty na bazie korzenia Shatavari, które wspomagają kobiecy organizm, odżywiają go i regulują zaburzenia gospodarki hormalnej.

Pukka Shatavari for women

Podstawowym produktem jest Shatavari for women. Zawiera aż 360 mg sproszkowanego korzenia Shatavari w jednej kapsułce. Dawka dzienna – 6 kapsułek – to aż 2160 mg tego wyciągu. Oprócz korzenia Shatavari w jego składzie znajdziemy opatentowany przez Pukkę kompleks ze świeżych wodorostów arktycznych, odżywczą Spirulinę oraz korzeń imbiru. Wszystkie te sproszkowane składniki zamknięte są w wegetariańskiej kapsułce z roślinnej cellulozy. Konsultant Ajurwedy zalecał suplementację tym produktem:

  • kobietom planującym ciążę
  • kobietom mającym problemy z bolesnymi i nieregularnymi miesiączkami
  • młodym dziewczynkom od 12 roku życia w celu regulacji cykli miesiączkowych
  • kobietom  w okresie menopauzy
  • kobietom w ciąży
  • kobietom w połogu i matkom karmiącym, gdyż reguluje niski poziom estrogenów oraz korzystnie wpływa na laktację.

Skład: (1 kapsułka): korzeń shatavari *(Asparagus racemosus) 422,5 mg, ekstrakt z korzenia shatavari* (Asparagus racemosus) 195 mg, Seagreens świeże arktyczne wodorosty (Ascophyllum nodosum) 10,85 mg, korzeń imbiru ( Zingiber officinale) 10,85mg Spirulina ( Arthrospira platenis) 10,8 mg

kapsułka z roślinnej celulozy(hydroksypropylometyloceluloza)

*certyfikowane ekologicznie

Skladnik:                                               1 kapsułka (mg)          6 kapsułek (mg)

 

Shatavari                                                                 360                                 2160

formuła NutrigestTM zawierająca:

Seagreens Arktyczne świeże wodorsty            13.4                                 80.4

Spirulina                                                                  13.3                                79.8

Imbir                                                                         13.3                                 79.8

 

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie z wodą lub z Pukka Organic Aloe Vera Juice przed posiłkami.

30 kapsułek za 79 zł

19911

Na przełomie 2014 i  2015 roku Pukka wprowadziła nową odsłonę swoich suplementów w ramach całościowego programu POW – Pukka Organic Wellbeing. Do obszaru zajmującego się zdrowiem kobiet dołączyły jeszcze dwa produkty opracowane na bazie korzenia Shatavari.

Pukka Womankind Kobieca Harmonia

Pukka Womankind Kobieca Harmonia – Ekologiczna, odżywcza formuła z Shatavari, Reishi oraz Czerwoną Koniczyną stworzona dla kobiet by wspomagać naturalny rytm organizmu kobiety. Zawartość korzenia Shatavari jest tu znacznie mniejsza i wynosi 84,38 mg. Polecany jest każdej kobiecie po 40 roku życia jako kuracja podtrzymująca sprawność hormonalną, dobry stan skóry. Regularne stosowanie Womankind w cyklach: 2 miesiące suplementacji, 2-3 miesiące przerwy, znów 2 miesiące suplementacji i tak dalej – zapewni młodość i wigor, przedłuży dobre działanie hormonów, odsunie w czasie okres przekwitania.

Skład: (1 kapsułka): ekstrakt z korzenia Shatavari* (Asparagus racemosus) 84,38mg, Reishi* (Ganoderma lucidum) 84,38mg, Korzeń Shatavari* (Asparagus racemosus) 67,50mg, ekstrakt z korzenia kurkumy* (Curcuma longa) 67,50mg ,świeżo liofilizowane kiełki nasion czerwonej koniczyny * (Trifolium pratense) 67,50mg,  świeżo liofiliozwane kiełki nasion brokuła* (Brassica oleracea var. Italica) 67,50mg, ekstrakt z liści zielonej herbaty* (Camellia sinensis) 67,50mg, ekstrakt z nasion granatu* (Punica granatum) 33,75mg, ekstrakt z liści dziurawca* (Leonurus cardiaca) 33,75mg, ekstrakt z korzenia maca* (Lepidium meyenii) 33,75mg, koncentrat soku Aloe Vera* (Aloe vera) 33,75mg, Seagreens® Świeże Arktyczne Wodorosty* (Ascophyllum nodosum) 11,27mg, Korzeń imbiru* (Zingiber officinale) 11,27mg, Spirulina* (Arthrospira platensis) 11,21mg kapsułka roślinnego pochodzenia (hydroksypropylometyloceluloza)

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie popijając wodą lub sokiem Pukka Aloe Vera.

Kuracja miesięczna: 30 kapsułek za 89 zł.

Pukka Womankind

Pukka Womankind Cranberry Kobieta i Żurawina

Pukka Womankind Cranberry Kobieta i Żurawina – Ekologiczna, odżywcza formuła z korzeniem Shatavari, stworzona dla kobiet by wspomagać naturalny rytm organizmu kobiety w momentach stanów zapalnych, takich jak zapalenie pęchęrza moczowego. Pomaga zwalczyć bakterie w moczu, odpowiedzialne za wywołanie infekcji ukłądu moczowego. Zawiera świeżo liofilizowane owoce żurawiny, sproszkowany owoc żurawiny oraz sok z aloesu i owoce amli.  Zawartość korzenia Shatavari jest tu podobna jak w Womankind i wynosi 86,25mg.

Skład: (1 kapsułka): świeżo liofilizowane owoce żurawiny* (Vaccinium macrocarpon) 86,25 mg, korzeń shatavari* (Asparagus racemosus) 86,25mg, nasiona selera*(Apium graveolens) 86,25 mg, sproszkowany owoc żurawiny PACran® Organic* (Vaccinium macrocarpon) 57,50 mg, świeżo liofilizowana kukurydza*(Zea mays) 57,50 mg, nasiona kopru* (Foeniculum vulgare) 57,50mg, koncentrat soku aloesowego*(Aloe vera) 28,75mg, ekstrakt z korzenia shatavari* (Asparagus racemosus) 28,75 mg, nasiona kolendry*(Coriandrum sativum) 28,75mg, ekstrakt z korzenia mniszka* (Taraxacum officinale) 28,75 mg, ekstrakt z owoców amli*(Phyllanthus emblica) 14,38mg, świeżo liofilizowane kryształki soku z owoców amli *(Phyllanthus emblica)14,38mg.
kapsułka roślinnego pochodzenia (hydroksypropylometyloceluloza)
*ekologiczne

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie popijając wodą lub sokiem Pukka Aloe Vera.

Kuracja miesięczna: 30 kapsułek za 89 zł.

Pukka Womankind Cranberry

 

Na spotkaniu w naszym Showroomie panowała jak zwykle domowa atmosfera, a uczestniczki aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat kobiecego zdrowia i zaciekawieniem poznawały tajniki Ajurwedy.

Spotkanie Ajurweda4

Pukka Organic Wellbeing

Na koniec zaprezentuję całą linię Pukka Organic Wellbeing.

Po prostu „pukka”.
We wszystkim co robimy staramy się być „pukka”. Czy wiesz że słowo to w języku hindi oznacza „autentyczne” i „najwyższej jakości”? Dla nas Pukka oznacza, że każda roślina której używamy musi rosnąć w sposób ekologiczny,być pozyskiwana w sposób etyczny,zakorzeniona w tradycji i potwierdzona przez współczesną naukę. Dobór składników to wynik ponad 10 lat doświadczeń, jakie zdobył nasz team złożony ze specjalistów w dziedzinie medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, uprawy ekologicznej, zrównoważonych upraw i analizy ziół.

Naszym zamierzeniem jest  stworzyć „kręgi życzliwości”, tak by każdy, kto zetknie się z Pukką, na tym zyskiwał: rolnicy, dostawcy surowców, producenci, pracownicy i klienci.

To wszystko nie mogłoby się udać bez zachęcenia ludzi do korzystania z ziół.  Chcemy pomóc ludziom ponownie połączyć się z ich naturalnym dziedzictwem, tak by rośliny znów mogły pełnić kluczową rolę w ich zdrowiu i samopoczuciu.

  1. Świetnie, a ile kosztuje taki suplement ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>