Ciało Eko-wiedza Kosmetyki Twarz

Kamienie peelingujące Pierre de Plaisir – złuszczanie, oczyszczanie, masaż

Peeling to jeden z najważniejszych zabiegów w procesie pielęgnacji ciała. Oprócz kosmetyku, którego używamy do złuszczania naskórka, bardzo istotną rolę odgrywają również akcesoria, z których korzystamy. Dotychczas uważałam, że rękawica Kessa jest najskuteczniejszym i najbardziej przydatnym narzędziem, dzięki któremu możemy wykonać efektywny peeling całego ciała. Sporą konkurencję dla Kessy zaczął stanowić nowy produkt… Jakiś czas temu do Organeo dotarły kamienie peelingujące marki Pierre de Plaisir. Co odróżnia je od innych akcesoriów do peelingu?

Pierre de Plaisir

Pierre de Plaisir to polska marka założona w 2016 roku przez Monikę Wytwicką. Niewątpliwie firma posiada misję, którą skrzętnie realizuje.

IMG_6190

Sprawdź w sklepie Organeo »

Moc naturalnej pielęgnacji tkwi w łatwo dostępnych surowcach. Twórcy Pierre de Plaisir posiedli wiedzę dotyczącą technik łączenia i obróbki materiałów, dzięki którym stworzyli swój czołowy produkt – kamień peelingujący. Jako entuzjaści naturalnej pielęgnacji starali się unikać chemii w stosowanych na co dzień produktach kosmetycznych. Kamień peelingujący idealnie wpasował się w ich filozofię życia w zgodzie z naturą oraz zapewnił im możliwość wyeliminowania kolejnych chemicznych składników z łazienki. Kamień peelingujący to wyjątkowy, zaskakujący, nieobecny dotąd na polskim rynku produkt, stworzony z myślą o naturalnej, wielopłaszczyznowej (złuszczanie – oczyszczanie – masaż), bezpiecznej dla ciała, a przede wszystkim skutecznej pielęgnacji.

Wyrabiany ręcznie ze 100% naturalnych składników, dzięki czemu każdy jest niepowtarzalny, tworzony od podstaw z pasją, zaangażowaniem i misją przekazania pielęgnującej mocy każdemu pojedynczemu użytkownikowi produktu.

Kamień peelingujący to nowoczesny zamiennik zwykłych pumeksów oraz wszelkich urządzeń peelingujących dostępnych na sklepowych półkach, przeznaczonych jedynie do złuszczania naskórka stóp. Jest to również nieistniejąca dotąd na polskim rynku alternatywa dla wszelkich kosmetyków peelingujących do ciała mających na celu regenerację naskórka i oczyszczenie skóry.

Czym wyróżnia się kamień peelingujący?

5

Sprawdź w sklepie Organeo »

Kamień peelingujący posiada porowatą strukturę, która zapewnia mu niezwykłe właściwości – efektywnie złuszcza naskórek w dowolnym, nadającym się do peelingu miejscu naszego ciała. Pomimo swojej porowatości, pozostaje łagodny dla naszej skóry.

 

Skuteczny do całego ciała

Peelinguje, wygładza i rozjaśnia skórę całego ciała. Ujędrnia i wygładza uda i pośladki pomagając zwalczać cellulit i rozstępy. Niesamowite efekty jego działania widoczne są już po pierwszym zastosowaniu.

Delikatny do twarzy

Delikatnie złuszcza naskórek i oczyszcza skórę twarzy. Wygładza i usuwa przesuszony naskórek. Delikatnie wyrównuje koloryt skóry. Idealnie dopasowuje się do konturów twarzy dzięki kolistemu kształtowi i małym wymiarom.

Doskonały do masażu

Opływowy kolisty kształt ułatwia poślizg na skórze i sprawia, że kamień doskonale układa się w dłoni, umożliwiając delikatny ucisk twardej struktury kamienia na mięśnie ciała i twarzy odprężając je i relaksując w czasie zabiegu.

Praktyczny i prosty w użyciu

Wystarczy zmoczyć kamień wodą i nalać na niego trochę mydła w płynie lub żelu do twarzy, a następnie okrężnymi ruchami pocierać zmoczone ciało. Kamień nie brudzi, nie kapie, nie osypuje się w czasie stosowania.

Naturalny i bezpieczny

Wykonany z naturalnej, czystej gliny, bez chemicznych dodatków. Stosowany wg zaleceń nie podrażnia skóry. Przebadany dermatologicznie.

IMG_8985

Sprawdź w sklepie Organeo »

Jeden na całe życie

Bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Nie zużywa się, nie ściera i nie zmienia swojej struktury. Aby odświeżyć kamień można podgrzać go w piekarniku w 250st przez ok.30 minut.

Do kuchni, ogrodu, warsztatu

Szybko usuwa wszelkiego rodzaju przebarwienia na skórze (ziemia, trawa, smary, atrament, tusz, buraki, orzechy, owoce) a także nieprzyjemne kuchenne zapachy (czosnek, cebula, ryba).

Do dziecięcych stóp i rączek

Delikatny także dla dziecięcych stóp i rączek – wygładza wysuszone piętki oraz pomaga usunąć z dłoni ślady po pisakach, długopisie czy kleju.

Piękny i dekoracyjny

Stanowi naturalną, piękną i oryginalną dekorację otoczenia. Można go wyeksponować w dowolnym miejscu w łazience – na zlewie, wannie lub półce pod prysznicem – dzięki czemu jest zawsze pod ręką, gotowy do użycia.

Jak należy wykonywać peeling?

Wykonanie peelingu twarzy lub ciała przy użyciu kamieni peelingujących jest niezwykle proste. Aby wykonać zabieg potrzebujemy kamienia peelingującego oraz ulubionego mydła w płynie. Na początku moczymy kamień pod bieżącą wodą, a następnie nalewamy na niego mydło w płynie i okrężnymi, wolnymi ruchami pocieramy wybraną partię ciała, delikatnie ścierając w ten sposób stary, wysuszony naskórek, pozwalając skórze na naturalną regenerację, jej odświeżenie i wygładzenie. Można również użyć zamoczonego kamienia na ciało, które zostało wcześniej namydlone. Najlepiej aby na ciele utworzyła się piana, co zapewni poślizg oraz sprawi, że peeling będzie łagodniejszy. Po wykonaniu peelingu należy nawilżyć wygładzoną skórę ulubionym kremem, olejem lub balsamem.

W przypadku peelingu twarzy, na kamień możemy nalać żel do twarzy lub wcześniej namydlić skórę dowolnym, naturalnym mydłem w kostce.

Masaż zawsze należy wykonywać okrężnymi ruchami, dostosowując ich intensywność do wybranej części ciała. Skóry nie należy pocierać zbyt długo w jednym miejscu.

Jak wyrabiany jest kamień?

Kamienie peelingujące wyrabiane są ręcznie z naturalnej, czystej gliny. Produkt przechodzi specjalny proces obróbki, w czasie którego nadawany mu jest owalny kształt. Ostatecznie jest on wypalany w wysokiej temperaturze, dzięki czemu nadawana mu jest struktura kamienia oraz odpowiednia porowatość, zapewniająca właściwości złuszczające naskórek.

Jak o niego dbać?

Kamień peelingujący jest produktem bardzo trwałym i wytrzymałym. Kamień ma prawo odprysnąć, jeśli spadnie komuś z dużej wysokości na twarde podłoże, nie ma jednak prawa pęknąć na pół i ulec zniszczeniu na tyle, aby nie był już zdatny do użytku. Poza tym, stosowanie kamienia jest bardzo estetyczne, gdyż nie pozostawia na miejscu zabiegu żadnych śladów, to znaczy nie osypuje się ani nie kruszy.

Kamień peelingujący wystarczy po zabiegu spłukać pod bieżącą wodą oraz od czas do czasu wyczyścić go szczoteczką, używając gorącej wody oraz mydła.

IMG_6150

Sprawdź w sklepie Organeo »

Kamienie peelingujące występują w dwóch wersjach: 40g kamień do twarzy oraz 90g kamień do całego ciała. Cena kamieni to odpowiednio 18 i 25 zł. Jak na produkt, który ma nam wystarczyć na całe życie, cena jest bardzo atrakcyjna. Ekipa Organeo już testuje! Pora na Was.

Pozdrawiam,

podpis

Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>