Ciało Kosmetyki Makijaż Najnowsze Twarz

Jak rozjaśnić przebarwienia skórne związane z wiekiem i zaburzeniami hormonalnymi

I nadeszła ta chwila, by napisać parę słów o kremie do twarzy Organix Cosmetics rozjaśniającym przebarwienia skórne związane z wiekiem i zaburzeniami hormonalnymi. Przyznam, że miałam z tym kosmetykiem trochę problemów, pojawiały się w międzyczasie różne niespodzianki, ale w końcu udało się opanować sytuację, w związku z czym mogę przedstawić opinię na temat produktu.

DSCF3035

Zdaniem producenta

Organix Cosmetics Krem rozjaśniający przebarwienia skórne związane z wiekiem oraz zaburzeniami hormonalnymi

Pojemność: 50 ml

Opis: Rozświetlona i równomiernie stonowana skóra jest podstawowym elementem świeżego i odmłodzonego wyglądu skóry. Zdrowo wyglądająca skóra jest ważnym atrybutem piękna. Produkty rozjaśniające, przeciwdziałające hiper-pigmentacji (plamom starczym), stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Organix Cosmetix z dumą prezentuje cała serię kosmetyków, poświęconą skórze z plamami, przebarwieniami oraz niedoskonałościami na tle pigmentacji. Skuteczność składników aktywnych jest potwierdzona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Krem rozjaśniający przebarwienia skórne związane z wiekiem, zaburzeniami hormonalnymi jest produktem dla wymagających osób. Krem adresowany w szczególności do skóry z ciemnymi plamami. Rozjaśnia plamy oraz powoduje, że ich powierzchnia ulega znacznemu zmniejszeniu.

Aktywnym składnikiem jest organiczny NEUROLIGHT.61 G.
Rozjaśnia plamy bez ingerencji w zdrową skórę.
Ponadto krem zawiera Sepiwhite MSH, który hamuje aktywność syntezy melaniny.
Składnik działa bezpieczniej i skuteczniej niż arbutyna, kwas kojowy czy hydrochinonu.

Przy regularnym stosowaniu badania potwierdzają skuteczność kremu.
Aż o 63,4% zmniejszenie powierzchni ciemnych plam po 42 dniach używania kosmetyku oraz o 61,5% rozjaśnione plamy po 84 dniach kuracji.

– w 100% naturalny zapach
– bez parabenów,
– bez glikolu,
– bez sztucznych barwników
– bez silikonu
– bez Phenoxyethanolu
– bez PEG i SLS
– fizjologiczne pH
– hypoalergiczny

DSCF3037

Moim zdaniem

Na początek trochę o tym, dlaczego w ogóle zdecydowałam się na przetestowanie tego kremu – podczas ciąży przybyło mi na twarzy mnóstwo przebarwień. Najbardziej widoczne były te w okolicy ust, zaraz pod nosem. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak takie przebarwienie wygląda? 🙂

Ucieszyłam się więc na możliwość przetestowania produktu, który w teorii przebarwienia te ma rozjaśnić i wówczas skończyłby się mój problem wąsatej baby 🙂

Zanim jednak przejdę do szczegółów, trochę informacji mniej istotnych, niż działanie i rezultaty.

Krem zamknięty jest w buteleczce z pompką typu airless – higieniczne, wygodne dozowanie. Jedno naciśnięcie pompki dawkuje odpowiednią ilość produktu.

DSCF3042

Krem ma dość zbitą, gęstą konsystencję, rozprowadza się jednak bardzo dobrze. Nie warzy się, nie maże, nie klei – wchłanialność bardzo dobra, idealnie nadaje się jako baza pod makijaż. Zapach jest dość specyficzny, trzeba się do niego przyzwyczaić – niestety nie potrafię go dookreślić.

DSCF3044

I teraz o najważniejszym – działaniu. Na początku krem sprawował się doskonale: cudownie nawilżał, skóra była po nim napięta, sprężysta, gładka. Zauważyłam też znaczne rozjaśnienie przebarwienia nad ustami, zatem działanie rozjaśniające nie jest wyssane z palca. W tej kwestii krem dostaje ode mnie 6 na 5 punktów!

Niestety, gdy zrobiło się bardziej gorąco, pojawił się poważny problem ze zmianami na brodzie – bolesne, podskórne gule, które w rezultacie musiałam potraktować antybiotykiem, żeby się ich pozbyć 🙁 Wiem, że powodem tego był krem Organix Cosmetics, gdyż zrobiłam test i wyeliminowałam wszystkie inne kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe do twarzy.
Na szczęście gorących dni było niewiele (albo na nieszczęście 😉 ) i mogłam spokojnie powrócić do stosowania kosmetyku.
Biorąc pod uwagę jego działanie rozjaśniające – jak już wspomniałam – ocena celująca. Produkt sprawdził się doskonale, a jego cena jest bardzo przystępna (49,00 PLN), odejmuję tylko jeden punkt za konflikt z wysokimi temperaturami 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>