Hyal roślinny – Kwas Hialuronowy

hyal

To dużo więcej niż kosmetyk, to proste i bezpieczne rozwiązanie większości problemów ze skórą.

Czym jest Kwas Hialuronowy?

Mamy z nim do czynienia zarówno w lekkiej pielęgnacyjnej kosmetyce jak i poważnej medycynie estetycznej, gdzie służy do celów zabiegowych. Stanowi składową wielu preparatów pielęgnacyjnych oraz bazę nowoczesnych wypełniaczy. Naukowo uznany za “eksperta” w dziedzinie nawilżania. Warto dowiedzieć się więcej o tym strategicznym dla skóry związku, zwłaszcza że jego ilość w skórze z czasem maleje.

Miękka, gładka, elastyczna – to określenia dotyczące skóry dobrze nawilżonej. Blisko dwadzieścia procent wody zawartej w naszym organizmie zmagazynowane jest właśnie w skórze, z czego około proc. znajduje się w jej głębszych warstwach, zaś około 13 proc. w warstwie rogowej naskórka. Wiele pojawiających się problemów skórnych bierze się z niedostatecznego jej uwodnienia. W efekcie niedoboru wody następują niekorzystne zmiany w naskórku, takie jak zahamowanie jego odnowy, szorstkość, a nawet pękanie. Niski poziom wilgoci w skórze powoduje poważne zakłócenia w jej funkcjonowaniu, m.in. degenerację struktur kolagenowych i elastylowych, wiotczenie, powstawanie zmarszczek i przebarwień.

Dostarczanie kwasu hialuronowego z zewnątrz jest najbardziej optymalnym sposobem przywrócenia prawidłowego nawilżenia skóry, regeneracji wiązań kolagenowych oraz wypełnienia przestrzeni międzykomórkowej.

“Szklisty” kwas

Kwas hialuronowy – HA (Hialuronic Acid) pod względem chemicznym stanowi  makrocząsteczkę zbudowaną z powtarzających się monomerów kwasu beta-glukuronowego i N-acetyloglukozoaminy połączonych wiązaniami 1,3-glikozydowymi, które tworzą długi, liniowy łańcuch. Struktura kwasu hialuronowego nie uległa zmianie w procesie ewolucji. Surowiec ten zaliczany do tzw. mukopolisacharydów (MPS) charakteryzuje się identyczną budową chemiczną, niezależnie od tego czy występuje w organizmie człowieka czy bakterii. Nazwa kwas hialuronowy wywodzi się od greckiego słowa “hyalos” – szklisty, gdyż jest to surowiec przypominający przezroczystą, szklistą substancję o gęstej konsystencji.

Kwas hialuronowy to związek szeroko rozpowszechniony w przyrodzie. Praktycznie występuje on we wszystkich organizmach żywych, w tym także w organizmie ludzkim. Szczególnie dużą jego ilość można znaleźć w tkance łącznej, w ciałku szklistym oka, pępowinie, mazidłach stawowych. Stężenie tego składnika w dużej mierze zależy od wieku i w miarę starzenia organizmu maleje. Jego średnia zawartość u dorosłego człowieka wynosi w przybliżeniu około 15 gramów, z czego mniej więcej połowa znajduje się w skórze. Kwas hialuronowy uważany jest za jeden z najlepszych środków nawilżających i chroniących naskórek przed wysychaniem. Właściwości tego związku wynikają w dużej mierze z jego struktury, objętości układu, jak również stężenia. W przypadku dużej jego zawartości, przeplatające się łańcuchy kwasu działają jak specyficzny rodzaj gąbki molekularnej, która wypełniając przestrzenie między włóknami kolagenowymi, ma zdolność zatrzymywania nawet 100 proc. wagowych wody. Z tego powodu surowiec ten jest bardzo chętnie wykorzystywany w kosmetyce, gdzie stosowany jest zarówno w postaci wolnej, jak i soli. Obecnie na całym świecie szereg firm produkuje kwas hialuronowy oraz jego pochodne, głównie hialuronian sodowy. Właściwości otrzymanego preparatu w dużej mierze zależą od jego masy cząsteczkowej. W przypadku preparatu, którego ciężar przekracza 100 kDa, ma on ograniczoną zdolność penetracji przez nieuszkodzony naskórek.

HYAL Laboratorium EiEi to kompozycja roślinnych kwasów hialuronowych o różnych masach cząsteczkowych: wielkocząsteczkowego i  małocząsteczkowego oraz oligocząsteczkowego. Sekret polega na doskonałym dobraniu proporcji kwasu hialuronowego małocząsteczkowego w stosunku do zawartości kwasu wielkocząsteczkowego oraz kwasu o niezwykle małej cząsteczce – tzw. oligocząsteczkowego. Właściwości preparatu z kwasem hialuronowym zależą głównie od jego masy cząsteczkowej. W przypadku preparatów, których ciężar przekracza 100 kDa, zdolnośc penetracji przez naskórek jest ograniczona.

Hyal jest jedynym na rynku produktem łączącym w sobie tak dobrane roztwory kwasów o różnej wielkości cząstek. Ta mieszanka pozwala na kompleksowe działanie na skórę zarówno powierzchniowe (tzw. okluzja, czyli tworzenie warstwy ochronnej naskórka), jak i głębokie wnikanie kwasu małocząsteczkowego i oligocząsteczkowego w głąb warstw skóry powodując jej regenerację i zagęszczenie tkanki. Uzyskano zatem produkt posiadający silne właściwości nawilżające, liftingujące, przeciwzmarszczkowe i zagęszczające skórę.  Jego spektrum działania jest bardzo szerokie. Wpływa na funkcje skóry pod wieloma względami i na kilku poziomach.

Dlaczego powstają zmarszczki i inne objawy starzenia się skóry? 

Ponad połowa naszych własnych zasobów kwasu znajduje się w formie wielkocząsteczkowej w skórze właściwej,  gdzie łączy włókna kolagenu i elastyny, a także w przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Kwas hialuronowy wiąże kilkadziesiąt razy więcej wody niż sam waży, tym samym odpowiednia ilość kwasu hialuronowego warunkuje odpowiednie nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Niestety wskutek działania promieniowania UV, palenia papierosów, ubogiej diety bądź po prostu wraz z upływem czasu, poziom naszego kwasu hialuronowego w organizmie coraz bardziej maleje, powodując zmniejszenie napięcia skóry, utratę owalu twarzy, tworzenie zmarszczek, odwodnienie, a także większą skłonność do powstawania wszelkiego rodzaju blizn i trwałych urazów.

Jakie są zalety stosowania roślinnego kwasu hialuronowego Hyal?

 Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy wspomaga gojenie się ran i wykazuje działanie antyoksydacyjne, a przede wszystkim intensywne nawilża naskórek i zapobiega jego łuszczeniu. HYAL działa wygładzająco, likwiduje szorstkość  naskórka stanowiąc świetny środek do pielęgnacji każdego rodzaju cery.  Kwas małocząsteczkowy to przede wszystkim znakomite panaceum przeciwatroficzne. Wskazana jest jego regularna aplikacja powodująca zmniejszenie zaników skórnych, wywołanych zarówno urazami jak i naturalnym procesem starzenia.

Naturalnym efektem stosowania HYAL jest spłycenie drobnych zmarszczek, blizn, śladów poparzeniowych, a także zmniejszenie zaniku skóry wywołanym przez maści sterydowe. Według badań stosowanie kwasu hialuronowego przez okres miesiąca powoduje wyraźne cofnięcie atrofii skórnych oraz pogrubienie wierzchnich warstw skórnych (zanikają również typowe dla posterydowej atrofii zmiany jak pseudoblizny czy popękane naczynka). Badania wykazują również, że po 2 miesiącach stosowania kwasu następuje wzrost elastyczności skóry o ok 15%. Przeciwzapalne właściwości kwasu hialuronowego znane są dermatologom już od kilku lat i często wykorzystywane w praktyce lekarskiej. Dowiedziono także, że kwas hialuronowy aplikowany na skórę poddaną wcześniej zabiegom medycyny estetycznej jak IPL, laserowe usuwanie owłosienia czy peelingi przyspiesza formowanie nowego naskórka. W takich przypadkach zalecane jest stosowanie kwasu po 2 dniach od zabiegu przez okres dwóch tygodni.

Przy problemach z trądzikiem kwas hialuronowy łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie. Dobre nawilżenie skóry powoduje zmniejszenie nadmiernego łojotoku oraz zabezpiecza przed powstaniem blizn potrądzikowych.

Regularnie wcierany w biust przywraca jego sprężystość dzięki uelastycznieniu wiązadeł.

Kwas hialuronowy pełni również rolę swoistego promotora przenikania, ułatwiającego wprowadzenie innych składników preparatu kosmetycznego w głąb skóry. Jego zdolność penetracji przez warstwę rogową, aż do skóry właściwej, wpływa na metabolizm skórny, wzmaga mikrokrążenie i poprawia możliwości chłonne skóry. Stosowanie HYAL zwiększa przyswajanie składników aktywnych oraz długotrwałe nawilżenie głębszych warstw (utrzymujące się kilkanaście godzin), co pośrednio wpływa na jędrność i zwartość skóry.  HYAL jest jednocześnie antyoksydantem. Stosowany na  owłosioną skórę  HYAL wzmaga porost włosów i zwiększa ich nawilżenie dzięki pobudzeniu ukrwienia i lepszemu zaopatrzeniu mieszków włosowych w substancje odżywcze.

Optymalne efekty regeneracyjne uzyskuje się używając HYAL dwa razy dziennie.

Laboratorium EiEi Hyal  Anti  Aging  Care (roślinny kwas hialuronowy)

 

 

Produkt dostępny w ofercie promocyjnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>