Bieganie dla zdrowia i urody oraz olejek magnezowy dobry na zakwasy

Biegacie? Ja biegam od kilku lat. Bieganiem zaraził mnie mój mąż i tak sobie razem biegamy, a to trochę po lesie, a to wieczorkiem po osiedlu, a to od czasu do czasu wystartujemy w jakiejś fajnej imprezie i zdobędziemy kolejny medal do naszej medalowej kolekcji (całkiem już sporej). W niedzielę 6 października wystartowaliśmy po raz kolejny w cyklicznej imprezie Biegnij Warszawo. Promujemy bieganie dla zdrowia i urody 🙂

Biegnij Warszawo_start

Biegnij Warszawo

Biegnij Warszawo to impreza sportowa odbywająca się w Warszawie, która jest największym polskim biegiem masowym. Ideą imprezy jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. To robi wrażenie. W tym roku koszulka była kanarkowo żółta i ulicami Warszawy przebiegł tłum piętnastu tysięcy żółtych koszulek. A ja byłam wśród nich w swojej kanarkowej koszulce 🙂

BW_przed startem

W swojej kolekcji mam już 4 koszulki z imprezy biegowej Biegnij Warszawo: zieloną, szarą, białą i teraz żółtą (nie mam niebieskiej i czarnej… i troszkę żałuję, że nie udało mi się wystartować we wszystkich dotychczasowych corocznych biegach).

Biegnij Warszawo_koszulki

Oprócz dobrej zabawy, najważniejszym celem Biegnij Warszawo jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy i całej Polski do aktywnego spędzania wolnego czasu. Co roku przybywa uczestników. I z tego bardzo się cieszę. Bo ruch to zdrowie, a bieganie jest dobre na wszystko: odmładza, odstresowuje, poprawia kondycję i samopoczucie. Bez ćwiczeń fizycznych nie utrzymamy dobrego zdrowia, kondycji, figury i urody. Na co dzień pracuję z kosmetykami, ale moje podejście do urody jest holistyczne: zdrowa dieta, sporo ruchu i regularne ćwiczenia kilka razy w tygodniu, do tego tylko naturalne kosmetyki i czyste ekologicznie suplementy diety. To jak wyglądamy, zależy bowiem od tego jak dbamy o nasz organizm. A człowiek nie jest stworzony do siedzenia na kanapie z paczką czipsów w ręku i coca colą w drugiej. Drzemie w nas dzika natura naszych przodków i nasze ciało to wie. Dlatego ciało tak kocha ruch i wysiłek fizyczny. Popatrzcie na dzieci na placach zabaw. Czy ich aktywność różni się od aktywności małych małpek? Mój synek potrafi spędzić godzinę wisząc, wspinając się, dyndając, zjeżdżając, bujając się czy skacząc…i wciąż mu mało.

Nawet po przebiegnięciu 10 km można czuć się cudownie.  Jeżeli tylko się do takiego wysiłku odpowiednio przygotujemy poprzez regularne treningi. Dlatego oprócz jazdy na rowerze, yogi i ćwiczeń tybetańskich, staram się regularnie biegać chociaż po 4-5 km przez pół godzinki. Namawiam wszystkich do biegania: rewelacyjnie dotlenia organizm, co sprawia, że nasza skóra wygląda zdrowo i promiennie. Można biegać kiedy mamy czas i ochotę, i nie musimy za to płacić, tak jak za zajęcia fitness. A jaka jest radość z otrzymanego na mecie medalu 🙂

Biegnij Warszawo_po biegu

Jeżeli dominuje w nas natura cywilizowanego leniwca, to po niewielkim nawet wysiłku fizycznym od razu dopadną nas zakwasy. Nawet jeżeli regularnie praktykujemy umiarkowane ćwiczenia ruchowe, to gdy zdecydujemy się na przekroczenie pewnej granicy i np. przebiegnięcie 10 km, gdy na co dzień biegamy po 4 km – zakwasy mamy jak w banku. Jak zmniejszyć tą dość uciążliwą przypadłość? Ja ostatnio odkryłam olejki magnezowe BetterYou.

Olejek magnezowy BetterYou na zakwasy

Olejek magnezowy BetterYou przeciwdziała zakwasom po treningu. Sprawdziłam i zdecydowanie potwierdzam jego skuteczność. Wystarczy po każdym bardziej intensywnym treningu wmasować 1o aplikacji (sprayów) olejku w mięśnie narażone na wystąpienie zakwasów.

Brytyjska firma BetterYou posiada w swojej ofercie olejek dedykowany osobom uprawiającym sport. Olejek Magnezowy Sport Spray dla sportowców jest naturalnym źródłem magnezu Zechstein Inside®.  Ten chlorek magnezu wydobywany jest w Europie Północnej ze złóż mających ponad 250 mln lat i znajdujących się milę pod ziemią. Skutecznie uzupełnia magnez utracony w czasie treningu. Magnez to jeden z kluczowych minerałow w diecie sportowców. Podawany domiejscowo jest wchłaniany bezpośrednio przez tkankę skórną i dostarczany bezpośrednio do komórek.

Betteryou Olejek magnezowy Sport

W składzie Olejku Magnezowego Sport Spray oprócz magnezu znalazły się także olejki: z czarnego pieprzu, kamfory oraz olejek cytrynowy, które stymulują krążenie krwi i wspomagają proces detoksykacji mięśni.

Aplikacja 10 sprayów Olejkiem Magnezowym Sport Spray dostarcza 130mg optymalnie przyswajalnego magnezu. A jedna butelka to ponad 800 aplikacji.

Również olejek magnezowy BetterYou Original przeciwdziała wystąpieniu zakwasów, a posiada większą dawkę magnezu – 150 mg w aplikacji 10 sprayów.

Betteryou Olejek magnezowy Original

Magnez jest kluczowy nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale też i psychicznego. Jest czwartym najważniejszym pierwiastkiem w organizmie. U osób mających niedobory magnezu częściej występują bóle głowy, migreny, bezsenność, kołatanie serca, bolesne skurcze mięśni, uczucie ciągłego zmęczenia, a u kobiet zespół napięcia przedmiesiączkowego. Magnez nazywa się też najsilniejszym naturalnym środkiem relaksującym. Ma duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu i systemu nerwowego, a jego braki mogą przyczyniać sie do uczucia rozdrażnienia, czy też spadku umysłowych możliwości.

Magnez i Wapń są nieodłącznym duetem. Bez odpowiedniej ilości magnezu absorpcja wapnia jest zakłócona i zamiast trafiać do kości często osadza się w tkankach miękkich stawów i mięśni powodując ich utwardzenie (wapnienie). W czasach paleolitu kiedy nasze ciała się formowały, a kości naszych przodków były zdrowe i mocne, stosunek wapnia do magnezu w diecie wynosił 1:1. Dziś wynosi on w Europie i Ameryce 20:1. Wniosek – to nie ilość wapnia się liczy, a odpowiednie proporcje tego składnika w stosunku do magnezu oraz fosforu.

Olejki magnezowe są polecane w szczególności osobom uprawiającym sport oraz w stanach wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego.

A wy jak dbacie o swoją kondycję i sprawność fizyczną? Macie jakieś sprawdzone sposoby na zakwasy po treningu?

Pozdrawiam,

Patrycja z Organeo

  1. Cześć!
    Jak dla mnie olejek magnezowy to najlepszy preparat na skurcze, od kiedy używam go to nie mam żadnych zakwasów i działa nie dość, że momentalnie to jeszcze całkiem wydajnie.
    Polecam każdemu a co ciekawe od kiedy go kupiłam to seniorzy w mojej rodzinie korzystają z niego nałogowo 🙂
    Polecam gorąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>