Kosmetyki Twarz

Argilloterapia: błoto iłowo-siarczkowe Rapan

To naturalne, słone błoto – podobnie jak wszystkie produkty Rapan – pełne jest witamin, minerałów, peptydów, antyoksydantów i innych substancji biologicznie czynnych. Skutecznie eliminuje problemy skórne, bóle mięśniowe, niweluje stres.

To błoto, w połączeniu z żółtą glinką Rapan miałam na twarzy podczas zabiegu w Este Team – kosmetyczka uznała, że moja mieszana i już niemłoda cera potrzebuje “kopa” aby odżyć. Zdałam się całkowicie na jej wiedzę i doświadczenie w tej kwestii.

To naturalne, słone błoto – podobnie jak wszystkie produkty Rapan – pełne jest witamin, minerałów, peptydów, antyoksydantów i innych substancji biologicznie czynnych. Skutecznie eliminuje problemy skórne, bóle mięśniowe, niweluje stres. 

To błoto, w połączeniu z żółtą glinką Rapan (recenzja: KLIK!) miałam na twarzy podczas zabiegu w Este Team – kosmetyczka uznała, że moja mieszana i już niemłoda cera potrzebuje “kopa” aby odżyć. Zdałam się całkowicie na jej wiedzę i doświadczenie w tej kwestii.
Z uwagi na charakterystyczny “siarkowy” zapach polecam jednak tego błota używać głównie w zabiegach na ciało, przy czym na myśli mam nie tylko walkę ze starym, dobrym cellulitem, ale również pomoc w chorobach stawów czy przy bólu mięśni po ciężkim treningu. 
Podobnie jak borowina (którą nawiasem mówiąc uwielbiam i pisałam Wam o niej wielokrotnie: KLIK!), błoto iłowo-siarczkowe ma silne działanie antyoksydacyjne, detoksykujące, posiada on właściwości podobne do acetylocholiny, stymulując krążenie krwi i biochemiczne procesy w skórze, podnosząc produkcję enzymów i poziom kwasu askorbinowego w tkankach, co poprawia metabolizm.
 
I podobnie jak to było w przypadku borowiny, w naszym domu z dobrodziejstw błota korzystaliśmy obydwoje – ja do walki z wiatrakami… tfu! cellulitem!, a Mężczyzna jako pomoc w jego problemach ze stawami. 
 

 
 Przed nałożeniem, błoto należy rozcieńczyć wodą do wygodnej konsystencji (wygoda rzecz względna, ale trzeba je trochę rozcieńczyć tak, aby nie kruszyło się, ale i nie ciekło między palcami), a jeszcze lepiej – rozcieńczyć roztworem soli jeziorowej Rapan, wówczas efekty będą silniejsze. Następnie trzeba całość podgrzać do temp. ok. 40 stopni Celsjusza i rozsmarować na chorym miejscu a potem zawinąć w folię (zwykła, spożywcza będzie najlepsza) i siebie zawinąć w koc, aby utrzymywać ciepło. 
Okład trzeba potrzymać na skórze przez ok. 30-40 minut i powtarzać ten zabieg codziennie lub co drugi dzień. Seria powinna zawierać minimum 8 zabiegów. 
 
Konsystencja błota pozwala na wykonanie delikatnego peelingu podczas jego zmywania – i polecam to zrobić, trzeba korzystać z właściwości produktu na maksa 🙂
 
Jeśli jednak lubicie “szybkie numerki”, polecam okłady nanosić na gazę – wówczas po odwinięciu się z folii można bardzo szybko pozbyć się błota, resztki domyć i jesteśmy gotowi. 
 
Błoto Rapan świetnie nadaje się też do stosowania jako maseczka do twarzy. Wzorem kosmetyczki z Este Team można je połączyć 1:1 z żółtą glinką dla mocnego efektu, lub wziąć przykład ze mnie i błotko rozrobić 1:1 z żelem siarczkowym lub borowinowym, które nie tylko stworzą świetną, niezasychającą konsystencję, ale też będą genialnie współdziałały ze składnikami błota Rapan. 
Taką maskę polecam głównie cerom z istotnymi problemami: jak choćby z nieubłaganie upływającym czasem, ale też cerom ziemistym, pozbawionym blasku, trądzikowym, ogólnie: potrzebującym domineralizowania, odtrucia, antyoksydantów. 
 

 

Przeciwwskazania: złośliwe guzy, niezdiagnozowane guzki, ciąża, gruźlica, gorączka, indywidualna nietolerancja, infekcje, wyczerpanie każdego pochodzenia, poważne choroby naczyń krwionośnych, skutki wypadków w postaci napadów / drgawek. Proszę skonsultować się z lekarzem, jeżeli występują jakiekolwiek problemy zdrowotne.

 
Pamiętajcie też, aby po zmyciu maski z twarzy (przy zabiegach na ciało nie jest to już aż tak konieczne), zastosować tonik, który przywróci lekko kwaśne pH skórze. Błoto ma pH prawie na poziomie 8, a to zdecydowanie za wysoko dla naszej cery!
 
Błoto iłowo-siarczkowe można kupić w sklepie Organeo: KLIK!
 
Pozdrawiam
Arsenic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>