Ciało Eko-wiedza Kosmetyki Twarz Włosy

Osiem Zasad Piękna według Ajurwedy

kwiat

Wielu z nas zadaje sobie pytania: jak w codziennej bieganinie znaleźć czas aby zadbać o siebie; jak złapać chwilę i przyjrzeć się jakości swojego życia? Jak dostrzec i zrównoważyć nasze piękno zewnętrzne z wewnętrznym? Aby uzyskać odpowiedzi, nie trzeba  wcale przeszukiwać tysiąca różnych opinii w google, wystarczy zwrócić się ku starożytnej wiedzy jaką jest Ajurweda, która podaje nam cenne wskazówki i podpowiedzi płynące z natury. To zioła, odpowiednie jedzenie, masaże oraz  relaksacja pomaga znowu nabrać „wiatru w żagle”.

Odmładzanie

Odwieczne pytanie: Kto z nas chciałby zatrzymać czas? Szczególnie jeśli chodzi o jędrną, młodą skórę. Odmładzanie, to  zabiegi mające na celu przywrócenie jędrności skórze. Aby zapobiec  szybkiemu starzeniu się skóry warto jest zwrócić uwagę na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają zioła i oleje. To właśnie dzięki nim skóra staje się zdrowsza i promienieje naturalnym pięknem. Stosowanie olejków z ziół takich jak gotu kola, kurkuma czy nagietek pomagają w naturalny sposób odmłodzić skórę.

Wzmocnienie metabolizmu skóry

Przyglądając się cerze możemy wiele z niej wyczytać.  Stan naszej skóry często  mówi o tym czy metabolizm jest prawidłowy i czy nie zalegają w niej toksyny, nadmierny śluz, niestrawione resztki pokarmu i czy nie zatrzymuje się woda. Aby wzmocnić metabolizm naszych komórek warto stosować produkty które zawierają takie zioła jak gotu kola, amlę, kurkumę które mają naturalne właściwości poprawiające metabolizm naszych komórek, a dodatkową wspierają ochronę i poprawiają krążenie.

Usuwanie blokad

Zanieczyszczone powietrze, nadmiar składników chemicznych w pożywieniu i kosmetykach –  oto nasz XXI wiek. Takie warunki sprawiają, że skóra staje się zanieczyszczona i często brakuje w niej podstawowych składników odżywczych. W wyniku tego skóra staje się szara, matowa, sucha co prowadzi do przyspieszonych procesów starzenia. Aby wartości odżywcze docierały do każdej warstwy skóry należy ją „odblokować”. Warto więc stosować ekologiczne  produkty kosmetyczne, które nie zawierają substancji chemicznych w swoim składzie a więc dodatkowo nie obciążają skóry. Zwróćmy też uwagę na takie zioła jak:  jojoba, tulsi, gotu kola, które w naturalny sposób oczyszczają kanały odżywcze przez co składniki odżywcze  zawarte w kosmetykach łatwiej docierają do głębszych warstw skóry.

Odżywianie

Według Ajurwedy  prawidłowe pożywienie  jest najważniejszym elementem dobrego zdrowia. Odpowiedni pokarm może uzupełnić, naprawić i odmłodzić wszystkie siedem warstw skóry. Pamiętajmy, że poprzez skórę karmimy także nasze wnętrze, więc wszystko to co kładziemy na skórę powinno zawierać składniki które są jadalne. Stąd też ważne są ekologicznie, czyste produkty. Ciał, aby dobrze i długo nam służyło musi czuć się odpowiednio zadbane i pielęgnowane. Nasze  ciało jest jak „samochód’, którym jedziemy przez  całe nasze życie więc potrzebuje dobrego paliwa.  Składniki takie jak jojoba, awokado, shea, kurkuma czy kakao dostarczają najlepszych  wartości odżywczych dla naszej skóry.

Ochrona

Każdego dnia nasza skóra  wystawiana jest na próbę przez takie  czynniki klimatyczne jak wiatr, słońce, mróz, upał, alergeny jak również bakterie, wirusy i dlatego potrzebuje odpowiedniej  ochrony. W jaki sposób możemy zapewnić jej naturalną  ochronę aby mogła się obronić? Odpowiedz jest  prosta: stosując przeciwutleniacze (antyoksydanty). Rośliny takie jak: borówka, kurkuma, tulsi zawierają dużo antyoksydantów, przez co zapewniają naturalną  barierę ochronną  skóry.

Uzdrawianie

Wraz z wiekiem na twarzy odciskają się  nasze przeżycia i  zapisuje się  indywidualna historia  życia każdego z nas. Widoczne zaczynają być zmarszczki mimiczne od nadmiernego śmiania ale  także niestety  cięższe rysy po traumatycznych przeżyciach. Aby pomóc naszej przeszłości i zmazać parę zbędnych informacji z naszej twarzy warto przywrócić krążenie oraz regularnie nawilżać skórę. Potrzebującej skórze i przywróceniu jej zdrowego wyglądu  przychodzą na ratunek takie składniki jak: amla, gotu kula, neem, tulsi i manjisththa oraz stosowanie się do wszystkich  8 zasad pięknej skóry.

Skóra pełna blasku

Kiedy jesteśmy zdrowi, szczęśliwi to promieniujemy naturalnym  blaskiem. Kiedy każda warstwa skóry jest odpowiednio odżywiona to wzrasta nasz Ojas (czyli  subtelna energia życiowa). Im więcej mamy Ojasu w sobie tym mocniej promieniujemy naturalnym blaskiem. Pozytywniej wpływamy na otoczenie. Na wzmocnienie promienistej skóry można stosować ekologiczną różę i neroli.

Anti-Agening 

Wraz z  upływającymi latami  pojawiają się myśli o tym jak najdłużej zostać pięknym, młodym i po prostu zdrowym.  Aby wspomóc naszą skórę w pięknym i godnym procesie starzenia  pomagajmy jej poprzez stosowanie olejków i ziół. Im będziemy bardziej zadbani i skóra piękniejsza, tym lepiej bedziemy się czuli z naszym zmieniającym się  ciałem. Aby piękniej, wolniej i zdrowiej opóźniać oznaki czasu warto stosować takie składniki jak olejek awokado, olejek z jojoby, tulsi a poczujemy się jak “nowo narodzeni”.

 

 

  1. Martak Kułajecka

    Ja się przekonałam, że baaardzpo ważna jest odpowiednia suplementacja skóry. Głownie naturalnymi sposobam, ale można też sporówać gotowych suplementów diety. Bardzo fajny jest Duocollagen .

  2. Aleksandra Konieczna

    No a ile trzeba czekać na efekty? bo jedna koleżanka mówiła, że od razu, a druga, że trzeba kilka serii zrobić to nie wiem komu wierzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>