Bez kategorii Slider Twarz Włosy zdrowie

Ziemia okrzemkowa – tani sposób na zdrowie

W naturalnej suplementacji cyklicznie pojawiają się i znikają trendy na naturalne sposoby oczyszczania organizmu. Był czystek, było mumio, była chlorella i trawa pszeniczna, a dziś zaczęła królować ziemia okrzemkowa. Oczyszcza organizm z pasożytów, robaków, bakterii, wirusów, a także metali ciężkich i pestycydów. Ułatwia walkę z nadwagą, wspomaga układ krwionośny. Wpływa korzystnie na skórę, włosy i paznokcie. Jest cennym źródłem łatwo przyswajalnego krzemu. A przy tym jest tania. Warto ją poznać.

Ziemia okrzemkowa (Diatomit)

Ziemia okrzemkowa (Diatomit)

Ziemia okrzemkowa

Krzemionka czyli ditlenek krzemu (SiO2) występuje powszechnie na Ziemi, głównie jako kwarc – składnik piasku, skał i wielu minerałów. Niektóre postaci krzemionki powstają w organizmach żywych. I tak możemy ją znaleźć w ścianie komórkowej (skorupce, pancerzyku) jednokomórkowych glonów okrzemek. Złoża tych mikroskopijnych organizmów tworzą  diatomit, czyli ziemię okrzemkową. Oglądana pod mikroskopem ziemia okrzemkowa wygląda jak różnokształtne, cylindryczne rurki posiadające liczne pory. Przez te otwory wchłaniane są inne, mniejsze cząstki. Każdy z porów posiada silnie ujemny ładunek elektryczny przez co ma zdolność przyciągania cząsteczek o ładunku dodatnim. Dzięki tej specyficznej budowie ziemia okrzemkowa zawdzięcza swoje cudowne właściwości prozdrowotne, ale o tym nieco później.

Źródło Wikipedia

Źródło Wikipedia

Ziemia okrzemkowa jest biała lub żółtawobiała, porowata, lekka, miękka, pylasta, nie jest zwięzła.

Źródło: www.barfworld.com

Źródło: www.barfworld.com

Ziemia okrzemkowa ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jako:

 • środek filtrujący (między innymi w browarnictwie),
 • bielący,
 • odwadniający,
 • materiał ogniotrwały,
 • izolacja cieplna, akustyczna, elektryczna,
 • jako absorbent płynnych nawozów sztucznych, środków dezynfekcyjnych i owadobójczych,
 • przy wyrobie farb, lakierów, kamieni sztucznych, szkła wodnego, dynamitu (jako stabilizator nitrogliceryny)
 • w przemyśle papierniczym,
 • do czyszczenia, polerowania.

Istnieje także ziemia okrzemkowa spożywcza, która wykazuje właściwości prozdrowotne dla człowieka. Głównie stosuje się ją do detoksykacji organizmu i oczyszczenia przewodu pokarmowego z pasożytów i robaków.

Ziemia okrzemkowa

Sprawdź w sklepie Organeo »

Ziemia okrzemkowa spożywcza – właściwości

Ziemia okrzemkowa spożywcza znalazła zastosowanie w oczyszczaniu organizmu, gdyż usuwa szkodliwe pasożyty i bakterie z jelit, a także pomaga w pozbyciu się szkodliwych metali ciężkich. Ujemnie naładowane pancerzyki okrzemek przyciągają dodatnio naładowane bakterie, grzyby, pleśnie, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny oraz pestycydy, metabolity leków i metale ciężkie. Wiąże je i zamyka w cylindrycznej strukturze pancerzyków, które usuwane są następnie z organizmu wraz z kałem. Dodatkowo pancerzykowe cylindry są bardzo twarde i mają ostre krawędzie. Przechodząc przez jelita usuwają z jego ścian zanieczyszczenia i złogi nie uszkadzając błon śluzowych i ścian jelita.

Ziemia okrzemkowa zawiera 80–95% krzemionki i dzięki temu stanowi wspaniałe źródło krzemu, który potrzebny jest nam do budowy i wzmacniania tkanek chrzęstnych, ścięgien, naczyń krwionośnych i kości. Krzem przyczynia się także do dobrego funkcjonowania prawie każdego ważnego organu, w tym serca, wątroby i płuc. Jedzenie powinno stanowić źródło naturalnie występującej krzemionki, ale obecnie przez nowoczesne metody uprawy roli nastąpiło znaczne zubożenie gleb w ten mikroelement. Prawdopodobnie z pokarmu możemy obecnie uzyskać jedynie 30% – 40% dziennego zapotrzebowania na krzem.

Przy zastosowaniu wewnętrznym należy stosować jedynie czystą, spożywczą ziemię okrzemkową, która pozbawiona jest zanieczyszczeń.

Ziemia okrzemkowa 3

Sprawdź w sklepie Organeo »

Ziemia okrzemkowa – jak stosować?

Propozycja podania: w pierwszym tygodniu stosowania nie należy przekraczać dawki 3 g na dzień, czyli najlepiej zacząć od pół łyżeczki. Zwiększać dawkę o 3 g co 7 dni, stosując maksymalnie do 15 g dziennie.

Odmierzoną ilość proszku rozpuścić w wodzie, soku lub mleku i od razu wypić. Najlepiej stosować na czczo.

W przypadku niepożądanych efektów należy zmniejszyć dawkowanie o połowę.  Trzeba uważać, gdyż zbyt szybkie zwiększenie dawki może doprowadzić do niepożądanych objawów, typowych dla zbyt szybkiego procesu detoksykacji organizmu. Jak podkreślają znawcy, proces dawkowania ziemi okrzemkowej jest indywidualny i zależy od reakcji danego organizmu na produkt.

Pozdrawiam,

Patrycja

 

 


 

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia_okrzemkowa

http://www.naturalna-medycyna.com.pl/korzystne-wlasciwosci-spozywczej-ziemi-okrzemkowej-ziemia-okrzemkowa-amorficzna-spoywcza.html

http://bonavita.pl/ziemia-okrzemkowa-wlasciwosci-zastosowanie-i-korzysci-zdrowotne

 1. Podpisuje się obiema rękami pod tym co tutaj zostało napisane nt ziemi okrzemkowej. STosuje regularnie i efakty są zaskakujące. przekonałam juz nawet kilka kolezanek do stosowania.

 2. Jak długo można ją stosować? Woda z sokiem z cytryny się nada do rozpuszczenia?

 3. Czy ziemię okrzemkowa mozna mieszac z: woda z miodem pozostawiona na noc + sok c cytryny dodany rano, świeżo wyciśnięty

  1. Przeciwwskazań raczej nie ma, chociaż ja wolę nie mieszać soków z cytrusów z suplementami. Najlepiej jest stosować jednak tylko wodę. Może być z dodatkiem miodu. To tak, jak z popijaniem lekarstw/suplementów sokami – może zajść jakaś reakcja chemiczna w naszym organizmie i w najlepszym wypadku lekarstwo nie zadziała.

   1. Agnieszka Elżbieta

    W zależności od efektu jaki chcesz uzyskać, trzeba być świadomym, że glin, węgiel i magnez rozpuszczają krzemionkę – jeśli chcesz zwiększyć wchłanianie krzemu, do organizmu, to nie ma problemu, ale wtedy część pancerzyków straci ostrość i nie przeczyszczą jelit już tak dokładnie. Z glinem okej, bo nie występuje samodzielnie, a związany nie zaszkodzi krzemionce, natomiast trzeba uważać na węgiel aktywny i suplementy magnezu, tudzież pokarmy bogate w magnez.

    1. Czy mogłaby Pani wyjaśnić mi to “łopatologicznie”? 🙂 chodzi mi o to czy przyjmujac preparaty magnezu zmniejszam wchłanianie krzemionki czy zwiększam? i czy to dobrze/zle?

     1. Maja Trzeciak

      Myślę, że magnez zmmiejsca wchłanianie. Nie trzeba zażywać równocześnie. Ja krzemionke piję wczesnym rankiem na czczo, a magnez za mniej więcej 3 godziny.

 4. Potwierdzam <a href="http://e-natura.pl/ziemia-okrzemkowa/157-ziemia-okrzemkowa-1kg.html&quot; Ziemia Okrzemkowa nadaje sie do oczyszczania. Sama stosuję i polecam innym.

 5. Joanna Korycka

  Witam,
  Nigdzie nie mogę znaleźć ile czasu można stosować ziemię okrzemkową, jak często można powtarzać kurację? Stosuje od Lutego, z dwutygodniową przerwą… Co dalej?
  Dziekuje,
  Joanna

  1. Stosuje się max przez 6 m-cy. Później przerwa i ewentualnie powrót jeśli organizm da sygnał że potrzebuje ,,wsparcia” ziemi okrzemkowej.

 6. Brałam przez długi czas krzem organiczny i zmiana w kondycji mojego organizmu, jakości skóry, włosów, paznokci i samopoczucia były znaczące. Krzem może i nie jest super tani, ale naprawdę warto!

 7. Witam .Ja mam pytanie ,czy ziemia okrzemkowa ma wpływ na antykoncepcję? Nigdzie nie mogę nic znalezc na ten temat. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>