Dla domu eko dom Eko-wiedza zdrowie

ZEEA – magiczne zapachy prosto z Wrocławia

Z ogromną przyjemnością witamy na pokładzie Organeo polską manufakturę zajmującą się ręczną produkcją naturalnych świec zapachowych. Efektowne, proste opakowania kryją w sobie niezwykłe kompozycje aromatów, zapewniające nieocenione doznania. Uwielbiam rzeczy unikalne, tworzone z pasją i sercem. Przedstawiam Wam markę ZEEA.

ZEEA – magiczne zapachy prosto z Wrocławia

ZEEA to wyjątkowa manufaktura założona przez pana Karola. Pomysł na utworzenie marki zrodził się w sierpniu 2013 roku we Wrocławiu, lecz w niedługim czasie pracownia znajdować się będzie wśród malowniczych lasów Gór Izerskich.
Twórca manufaktury posiadł wymaganą wiedzę i przeprowadził niezliczoną liczbę prób, dzięki czemu formuła i zapachy świec są jedyne w swoim rodzaju. Dzięki sercu i doświadczeniu włożonemu w produkcję świec, dziś ZEEA to mała, prężnie działająca manufaktura. Świece tworzone są w 100% ręcznie, z najwyższą dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz szacunkiem dla środowiska naturalnego. W pracowni wykorzystywane są wyłącznie naturalne woski pozyskiwane z kontrolowanych upraw oraz lokalnych gospodarstw pszczelarskich.
Fenomenem ZEEA jest jednostkowe podejście do każdej świecy, co czyni je małymi dziełami sztuki. W efekcie końcowym otrzymujemy perfekcyjne połączenie starannie dobranej kompozycji zapachowej, naturalnego wosku oraz minimalistycznego designu.

Sprawdź w sklepie Organeo »

świece sojowe vs. tradycyjne świece parafinowe

W Stanach Zjednoczonych zostały przeprowadzone kompleksowe badania, które potwierdziły, że świece parafinowe wytwarzają mnóstwo toksycznych związków, między innymi toluen i benzen. Badania polegały na paleniu świec w małym pomieszczeniu przez około 5 godzin. Produkty spalania wychwytywano na filtrze węglowym. Przechwycone cząstki zostały dokładnie zbadane za pomocą spektrografu. Badania wykazały zawartość rakotwórczego benzenu oraz toluenu, który powoduje migrenę.

Substancje wydzielane w procesie spalania świec parafinowych są łudząco podobne do tych powstających od wydzielin z rury wydechowej samochodu z silnikiem diesla. Jest to niezwykle niebezpiecznie dla organizmu ludzkiego. Opary te mogą się przyczyniać do bólu głowy, a nawet raka płuc.

TOULEN 


Jest to szkodliwa substancja toksyczna dla układu oddechowego, rozrodczego, krwionośnego, nerwowego i immunologicznego, nerek oraz wątroby. Udowodnione jest, że wywołuje podrażnienia skóry i oczu, a nawet uszkodzenia mózgu. Posiada niekorzystne działanie na proces uczenia się.

BENZEN


Substancja wywodząca się z grupy lotnych związków organicznych, powszechnie znana jako substancja rakotwórcza. Podczas codziennego wdychania oparów świec do końca życia ryzyko zachorowania na raka jest ogromne. Małe dzieci i zwierzęta są szczególnie narażone na takie ryzyko.

KNOT


Knoty w świecach parafinowych często posiadają metalowy rdzeń „wzbogacony” w cynk, cynę lub ołów. Substancje te emitują szkodliwe toksyny do powietrza. Cząsteczki ołowiu w mogą podrażniać i uszkadzać płuca, w efekcie upośledzając proces oddychania (astma czy choroby płuc). Ołów jest w pełny absorbowany przez nasz układ krwionośny.

INNE SZKODLIWE SUBSTANCJE 


aceton, tetrachloroeten, chlorobenzen, etylobenzen, styren, ksylen, fenol, krezol, cyklopentan, ołów, tlenek węgla, pył i sadza

Dlaczego więc świece parafinowe są tak popularne pomimo swojej szkodliwości? Odpowiedź jest prosta. Bo są tanie. Koszt produkcji świecy parafinowej jest to około 1/50 kosztu produkcji świecy z wosku pszczelego lub świecy sojowej.

Wosk sojowy jest naturalny surowcem produkowanym z soi. Jako surowiec ekologiczny jest biodegradowalny, nie zawiera GMO, szkodliwych pestycydów, herbicydów czy metali ciężkich. Świece sojowe charakteryzują się niską temperaturą palenia co wpływa na długość palenia świecy. Czysty wosk sojowy posiada delikatny kremowy zapach. W przeciwieństwie do świec parafinowych (produkowanych z pochodnych ropy naftowej), świece sojowe nie wytwarzają szkodliwych substancji w trakcie palenia. Świece na bazie naturalnych wosków paląc się niemal nie kopcą i są bardzo wydajne. Czas palenia świec wykonanych z wosku naturalnego jest o połowę dłuższy niż świecy parafinowej o tej samej gramaturze i wymiarze knota.

Świece zapachowe ZEEA posiadają naturalne, bawełniane, niebielone knoty, które są wolne od ołowiu i substancji chemicznych oraz naturalne knoty drewniane, które skwierczą delikatnie w czasie palenia. Składniki z których powstają świece ZEEA nie są testowane na zwierzętach, a woski oraz certyfikowane olejki zapachowe dostarczają wyłącznie firmy nietestujące swoich produktów na zwierzętach.

ZEEA x ORGANEO

W Organeo znajdziecie świece sojowe z kolekcji Hobo o pojemności 180ml i czasie palenia do 50 godzin. Świece Hobo zamknięte są w prostych, brązowych słoiczkach i efektownych puszeczkach.

Sprawdź w sklepie Organeo »

Unikalny design to jedna z mocnych stron manufaktury ZEEA. Oprócz walorów zapachowych, ZEEA dostarcza wiele radości przy rozpakowywaniu świec, które stanowią wyjątkową ozdobę wnętrz.

Sprawdź w sklepie Organeo »

Kolekcja Velvet wygląda nieco bardziej elegancko. Zamknięte w czarnych puszeczkach świece umieszczone zostały w minimalistycznych szklanicach. Świece Velvet mają pojemność 200 ml, a ich czas palenia wynosi do 55 godzin.

Sprawdź w sklepie Organeo »

Przez ogromną słabość do aromatu wanilii, moje serce zdobył zapach French Vanilla, lecz Brownie jest jego ogromnym konkurentem. Dla wielbicieli eleganckich, świeżych zapachów polecam Glamour lub Grenadine. Który zapach przyciąga Was najbardziej?

Pozdrawiam,

Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>