Spotkanie z marką EiEi w Showroomie Organeo – część I

W minioną środę  11 grudnia w naszym Showroomie odbyło się bardzo interesujące spotkanie z przedstawicielkami polskiej  marki kosmetyków organicznych EiEi. Celem spotkania było zapoznanie naszych gości z wyjątkowymi produktami tej marki, jak również rozbudzenie świadomości w zakresie stosowania kosmetyków naturalnych. Spotkanie przybrało formę panelu dyskusyjnego, a naszym ekspertem była Kasia Jasińska, pomysłodawczyni i twórczyni formuł produktów EiEi, osoba o dużej wiedzy laboratoryjnej.

Relację z tego spotkania postanowiłam podzielić na dwie części. W pierwszej zaprezentuję Wam ideę pielęgnacji skóry według EiEi i przedstawię ich wiodące produkty, które zostały omówione na spotkaniu. W drugiej części odniosę się do rozszerzenia świadomości w zakresie składów popularnych kosmetyków oraz konsekwencji popularnych zabiegów stosowanych w kosmetologii.

Spotkanie Organeo 11.12.2013 006_małe

EiEi Organic Cosmetics

Produkty EiEi to czyste ekologicznie, pozbawione chemii kosmetyki stworzone z wyselekcjonowanych składników i bardzo precyzyjnie stworzonych formuł. Przyświeca im idea „Przede wszystkim nie szkodzić i działać w sposób zgodny z naturą”. Idea tworzenia  oparta jest na założeniu, że nasz organizm to genialne narzędzie, które samo siebie potrafi regulować, więc trzeba wsłuchać się w naturę. Są tak czyste, że możesz je zjeść bez obawy przed konsekwencjami tego czynu, chociaż smaczne nie są – więc nie polecamy smakoszom. Wiecej na temat marki możecie przeczytać na stronie internetowej EiEi.

Spotkanie Organeo 11.12.2013 004_małe

Demakijaż

Pierwszym krokiem pielęgnacji jest demakijaż, czyli oczyszczenie skóry. W ofercie profesjonalnej skierowanej do salonów kosmetycznych i SPA EiEi posiada czysty, organiczny olej z kiełków pszenicy, który ma za zadanie oczyścić skórę z zanieczyszczeń . Niestety nie jest on dostępny w ofercie detalicznej – bardzo żałujemy. Niemniej, możemy same wyposażyć się w taki olej, który jest dostępny chociażby w ofercie bułgarskiej marki Ikarov. Warto pamiętać, że stosując produkty organiczne do pielęgnacji twarzy oraz mineralne pudry do makijażu najkorzystniejszy dla naszej skóry jest demakijaż za pomocą oleju. Stosując kosmetyki chemiczne i chemiczne kosmetyki do makijażu zdecydowanie musimy stosować inne środki, np. stworzone do tego  celu płyny micelarne, które głęboko oczyszczą skórę. Pamiętajmy jednak, że płyny micelarne naruszają barierę hydrolipidową i nie są wskazane przy organicznej pielęgnacji twarzy.

Tonizacja

Kolejnym krokiem jest tonizacja, czyli zastosowanie odpowiedniego hydrolatu. Hydrolat to taki aktywny tonik. EiEi ma w ofercie 3 hydrolaty. Tonic AntiAging na bazie dzikiej marchwii, który neutralizuje wolne rodniki tlenowe. Tonic AntiIrritaiting na bazie bławatka, który łagodzi podrażnienia i uspokaja skórę. Co ciekawe, można go psikać bezpośrednio w spojówkę oka – działa jak krople do oczu. Jest czysty, ekologiczny i koi nasze zmęczone pracą przy komputerze oczy. Tonic AntiRedness powstaje na skutek destylacji oczaru, wzmacnia kapilary i ściąga. Jest idealny dla skór naczyniowych, ale też dla skór mieszanych i trądzikowych. To genialny produkt na zimę, gdyż zapobiega rozszerzaniu się naczyń krwionośnych.

Trzy toniki

Nawilżenie

Kolejny etap to nawilżenie skóry. Tutaj sztandarowym produktem jest HYAL, czyli roślinny kwas hialuronowy wytwarzany z naszych rodzimych roślin poprzez proces podobny do kiszenia ogórków. Brzmi prozaicznie, ale gigantyczną pracę wykonują tu miliony bakterii, bez których HYAL nie byłby biozgodny, czyli hipoalergiczny. Nasza skóra wytwarza kwas hialuronowy, niestety wraz z wiekiem oraz pod wpływem działania promieni słonecznych jego ilość maleje. Należy go więc uzupełniać w sposób organiczny. W przeciwieństwie do wielu substancji chemicznych stosowanych w kosmetykach drogeryjnych, jego podaż nie rozleniwia skóry, nie uzależnia. Wprost przeciwnie: im więcej go skórze podajemy, tym więcej ona sama zaczyna go produkować. Inaczej mówiąc, stosowanie Hyalu pobudza proces wytwarzania kwasu hialuronowego w skórze.  Dlaczego? Na to pytanie nie umiemy odpowiedzieć, ale badania pod mikroskopem to potwierdzają. EiEi oferuje trzy frakcje kwasu hialuronowego:

  • duża cząsteczka – największa zapewniająca warstwę okluzyjną (ochronną)
  • mała cząsteczka – nawilżająca warstwę rogową naskórka.
  • oligocząsteczka – najmniejsza z możliwych, penetruje wgłąb skóry, aż do skóry właściwej

W ofercie EiEi znajduje się kilka rodzajów HYALU:

  • Hyal Basic zawierający mało i wielko cząsteczkowy kwas hialuronowy, odpowiedni dla każdego
  • Hyal Anti Aging Care zawierający mało, wielko i oligo cząsteczkowy kwas hialuronowy
  • Hyal Anti Aging Serum zawierający wielko i oligo cząsteczkowy kwas hialuronowy dla skóry 35+
  • Hyal Gold Premium zawierający wyłącznie oligo cząsteczkowy kwas hialuronowy dla skóry 50+

Hyal anti aging_2

Po nawilżeniu skóry czas na warstwę okluzyjną. Tutaj najlepiej zastosować olej, a na noc krem odżywczy. W ofercie EiEi znajduje się popularny teraz olej arganowy, który jest genialnym produktem pielęgnacyjnym dla każdego rodzaju skóry.

Olej arganowy

O arganie jest głośno i wszyscy go znamy, więc dziewczyny skupiły się na prezentacji oleju wyjątkowego, który jest mercedesem pośród olei. Olej Inca Inchi.

Olej Inca Inchi

Większość olei jest powierzchniowo czynna, czyli nie nawilża skóry, lecz działa na zasadzie uzupełnienia warstwy hydrolipidowej. Po stosowaniu wyłącznie olei do pielęgnacji skóry, może się ona w końcu przesuszyć, gdyż zabraknie jej głębokiego nawilżenia. Rozwiązaniem jest nakładanie oleju na kwas hialuronowy , co zapewni zarówno nawilżenie, jak i pielegnację.

Jedynym olejem aktywnym jest olej Inca Inchi, który oddziałuje na dużo głębsze warstwy skóry niż wszystkie inne oleje przynosząc skórze właściwej witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe.  Zawiera idealne proporcje kwasów Omega-3 alfa-linolenowy (48,60%) i Omega-6 linolowy (36,80%). Zapewnia niezwykle silne uelastycznienie skóry poprzez regenerację kolagenu.

eiei_inc_inchi_active_oil

Olej Inca Inchi jest produktem naturalnym, organicznym pozyskanym w wyniku wyprasowywania orzechów peruwiańskiej rośliny Sacha Inchi. Jego kosmetyczne właściwości to przed wszystkim naprawa uszkodzonych tkanek skóry, zwiększenie elastyczności i pobudzenie odbudowy kolagenu skóry. Olej Inca Inchi wnika bardzo głęboko do skóry właściwej i potrafi dostać się aż do macierzy komórkowej, głównie dlatego, że jego łańcuchy są bardzo dobrze odczytywane przez nasz organizm.  Jak działa? Zacieśnia warstwy skórne, jest odpowiedzialny za zwiększenie stężania cementu międzykomórkowego, czyli zapobiega zwiotczeniu skóry – to z czym mamy największy problem wraz z upływem wieku. Olej Inca Inchi EiEi został dodatkowo wzbogacony w peptydy z awokado, które zwiększają jego możliwości penetracji aż do skóry właściwej. Pachnie zielonym groszkiem.

Olej jest bardzo bogaty w witaminy A i E. Ta duża zawartość witaminy E (tokoferolu) sprawia, że olej ten sam siebie konserwuje. Powoduje że olej bez żadnych konserwantów wytrzymuje w temperaturze do 26 stopni 24 miesiące, a nawet wytrzyma i 40 stopniowy upał.

Stosowanie Inca Inchi przyczynia się do zmniejszenia rozwarstwienia tkanki skórnej poprzez zwiększenie mikrokrążenia krwi. Masaże olejem Inca Inchi przyspieszają odnowę komórkową, co zapewnia doskonałe uelastycznienie skóry, zmniejszają się zmarszczki, również kurze łapki w okolicy oczu. Taki masaż z wykorzystaniem oleju Inca Inchi wzbogaconego w peptydy z awokado poprawia o 64% gęstość skóry i o 65% spada utlenianie się białek (badanie przeprowadzone na grupie 1800 kobiet w wieku 35-60 lat).

Jest to jeden z najlepszych regeneratorów skórnych.  Bardzo wskazany na blizny, bielactwo (przywraca skórze koloryt wyrównując przebarwienia), przebarwienia i łuszczycę.  Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Ponadto, balansuje łojotokowe zapalenie skóry i reguluje wydzielanie sebum, skóra odzyskuje strukturę włókien kapilarnych przez pogrubienie co zapewnia jej naturalny blask.

Na spotkaniu można było powąchać i przetestować niemal wszystkich dostępnych w ofercie produktów:

organiczne surowe masło karite

masło karite

oraz pomarańczową serię do pielęgnacji ciała, w skład której wchodzi balsam, masło i peeling solny – wszystkie zawierają naturalny, czysty olejek pomarańczowy.

Peeling pomaranczowy

Podsumowując, osobiście uwielbiam kosmetyki EiEi i mówię to z ręką na sercu, mając przecież praktycznie nieograniczony dostęp do wielu cudownych kosmetyków organicznych.

Pozdrawiam i zachęcam do poznania tych wyjątkowych produktów,

Patrycja

  1. Właśnie dziś dotarło do mnie to masło.Rewelacja!!!

  2. Bardzo lubię tę markę i używam jej produktów od wielu lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>