Ciało Kosmetyki Najnowsze Twarz

Salon kosmetyczny w zgodzie z naturą

Balkon energią nową napędzana porządkuję, doniczki kwiatów kolorami zapełniam i szafy przeglądam i odzież rzadko noszona do ludzi wędruje.

Patrzę w lustro i widzę, że moja skóra jest ziemista i zmęczona. Sebum i zaskórniki, mimo zdrowego trybu życia i samodzielnie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych to powracający kłopot. W związku z tym, co najmniej dwa razy w roku muszę odwiedzić kosmetyczkę. Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym nadal mechanicznie usuwa się ten problem. Uważam to rozwiązanie za skuteczne pod warunkiem, że robi to wprawna kosmetyczka.

iStock_000001043161Small

 

Wybór salonu nie jest łatwy. Z niepokojem myślę o tym, jakie kosmetyki są stosowane podczas wizyty. Z właściwą sobie dociekliwością dokładnie studiuję etykietki. Zwykle większość specyfików udaje produkty naturalne lub lecznicze za pomocą nazwy czy opakowania.

Tym razem wszystko było inaczej. Wpadła mi do ręki w Poznaniu ulotka reklamująca Atelier Urody Eco: „Rytuały piękna wykonywane są wyłącznie przy użyciu 100% organicznych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji cery firmy ORGANIC SERIES”.

Nie myśląc długo, umówiłam się na wizytę. Na stronie www.organicseries.plnie udało mi się znaleźć informacji o dokładnym składzie kosmetyków, a na moje mailowe zapytanie uzyskałam odpowiedź, że lista składników jest na opakowaniu. Szkoda, że nie można jej przeczytać w internecie… Kosmetyki firmy OrganicSeries nie zawierają m.in. parabenów, PEG, SLS, olejów mineralnych i ich pochodnych, silikonów, lanoliny, syntetycznych barwników i kompozycji zapachowych, składników pochodzenia zwierzęcego. Aktywne substancje linii otrzymały certyfikat francuskiego instytutu EcoCert. Faktycznie deklarowany skład uspokaja. Po raz pierwszy byłam zrelaksowana podczas wizyty. Eko była nawet oliwka- firmy Alterra z Rossmanna. Wszystko naturalne! Obsługa miła, fachowa. Kosmetyki łagodne, delikatne. Można je oczywiście kupić „na wynos”.

EkoSalonów OrganicSeries jest już w kraju kilkadziesiąt. Nareszcie  istnieje alternatywa dla osób świadomych tego co w kosmetykach piszczy.

  1. Szkoda, że w mniejszych miastach nikt nie decyduje się na rozwiniecie takiegi biznesu. Ale świadomość ekologiczna na prowincji chyba jeszcze za mała. Potrzeba jeszcze paru lat.

  2. Marta Szymańska

    Generalnie z tą świadomością ekologiczną w Polsce jest nie za wesoło, również w innych aspektach. Powoli coś jednak zaczyna się zmieniać.

  3. Generalnie z tą świadomością ekologiczną w Polsce jest nie za wesoło, również w innych aspektach. Powoli coś jednak zaczyna się zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>