Platyna koloidalna – tajemnice szlachetnego pierwiastka

Kilka tygodni temu w Organeo pojawiły się dermokosmetyki oparte na technologii monojonowej oraz nanotechnologii. Słyszałam o antybakteryjnym działaniu srebra oraz przeciwzmarszczkowych właściwościach złota. Tajemnicą pozostała dla mnie platyna. Jaki wpływ na skórę ma stosowanie kosmetyków na bazie tego pierwiastka? Dowiedzmy się więcej.

Czym jest nanotechnologia?

Nanotechnologia jest jedną z kluczowych technologii XXI wieku. Jej najróżniejsze dyscypliny, w coraz większym stopniu, będą zaszeregowywane na całym świecie do technologii przyszłości. Będą podstawą postępu w przekrojowych dziedzinach technologii o ogromnym znaczeniu dla kondycji i wzrostu gospodarki. Dla ogromnej ilości ważnych dziedzin przemysłu, takich jak motoryzacja, chemia, farmacja, technologie informatyczne, optyka, konkurencyjność ich produktów będzie w przyszłości uzależniona od wykorzystania mikrokosmosu.

Nanotechnologia otwiera nowe szanse rynkowe poprzez realizację jeszcze mniejszych, szybszych, bardziej wydajnych i „inteligentnych” elementów systemów dla nowych produktów o wyraźnie ulepszonej i po części zupełnie innowacyjnej funkcjonalności. Chociaż na ryku istnieje już wiele produktów z komponentami nanotechnologicznymi, to jednak duża część nanotechnologicznych poglądów i pomysłów będzie przekształcona w produkty dopiero za kilka lat, może nawet dziesięcioleci.
Nanotechnologia to dyscyplina technologii oraz nauki zajmująca się wszystkim w skali nono, czyli na poziomie pojedynczych atomów i molekuł. Wszystko wskazuje dziś na to, że nanotechnologia znajdzie szerokie zastosowanie, z dużym powodzeniem, w wielu dziedzinach, jak np. elektrotechnice, elektronice, medycynie oraz w technologiach materiałowych. Nanomateriały, nanostruktury z pewnością będą wykorzystywane w farmaceutyce do precyzyjnego dostarczania leków, do niszczenia pojedynczych komórek nowotworowych lub do ochrony innych komórek.

Nigdy wcześniej to, co małe nie miało takiego wpływu na to, co duże, dzięki temu pionierskie technologie wytyczają nowe standardy dla naszego zdrowia.

nanocz

 Kilka słów o nanokoloidach EGP System

Nanokoloidy niejonowe otrzymywane są metodą fizyczną, co oznacza, że silnie zdyspergowana faza metaliczna takich koloidów nie zawiera chemicznie przyłączonych, ujemnych grup anionowych, zaś samo srebro, miedź, złoto czy platyna nie występują w postaci dodatniego kationu (metoda fizycznego uzyskiwania nanokoloidów jest całkowicie ekologiczna i bezodpadowa). Nanokoloidy EGP System posiadają wysokie stężenie nanocząsteczek – 50 ppm oraz ultra małą średnicę nanocząstek – 2 – 5 nm (kilkadziesiąt atomów), przez co dostrzec je można dopiero pod mikroskopem elektronowym. Są one 10 razy mniejsze od najmniejszych wirusów i około 200 razy mniejsze od najmniejszych bakterii. Nanokoloidy EGP System wyróżniają się unikalną strukturą nanocząsteczek: płaska, płytkowa (płytkowa, listkowa), monokrystaliczna, z regularnym rozmieszczeniem atomów, tworzących siatkę krystaliczną, zapewniającą bez bezkonkurencyjną, największą możliwą powierzchnię czynną, optymalne pokrycie napawanej powierzchni oraz łatwość przylegania do powierzchni.

Nanocząsteczki posiadają ultra mają grubość wielkości kilku atomów, co sprawia, że są niemal przezroczyste. Nanocząsteczki cechują się wysoką jednorodnością pod względem struktury i średnicy. Posiadają naturalne właściwości metali szlachetnych oraz są czyste chemicznie i wolne od zanieczyszczeń powierzchniowych.

Nanocząsteczki nie wchodzą w reakcje chemiczne, są neutralne, nie reagują z kwasami organicznymi i nieorganicznymi, stanowiącymi typowe składniki obecne wewnątrz ludzkiego lub zwierzęcego układu trawiennego. Nie kumulują się w organizmie, ich nadmiar jest wydalany, nie tworzą groźnych dla życia azotanów, azotynów oraz chlorków. Cząsteczki metali szlachetnych w skali nano są o wiele bardziej efektywne w działaniu oraz aktywnym penetrowaniu skóry w porównaniu z preparatami lub maseczkami wykonanymi na bazie mikrocząsteczek szlachetnych.

Nanokoloidy jonowe i niejonowe – jaka jest różnica?

Znaczna część dostępnych preparatów wytwarzana jest metodą chemiczną, przez co określane są one mianem koloidów jonowych. Takie preparaty często zawierają zanieczyszczenia chemiczne. Cząstki jonowe łatwo wchodzą w reakcje chemiczne (nie zawierają jednego elektronu, przez co łatwo łączą się z innymi związkami). W efekcie ich działanie w organizmie jest krótkotrwałe, szybko przekształcają się w nieefektywne związki lub też tworzą substancje trujące. Spożywanie tego typu koloidów może prowadzić do zatrucia. Jonowe cząstki srebra mogą odkładać się w organizmie i w efekcie powodować srebrzycę. Cząstki jonowe reagują również ze światłem. Pod wpływem jego działania koloid jonowy w krótkim czasie zmienia barwę na ciemniejszą. Z tego względu jonowe koloidy muszą być przechowywane w ciemnych butelkach. Dostępne są również preparaty, w których nanocząstki mają sferyczną (lub kulistą) strukturę. Cząstki w takiej formie nie mają ani tak dużej powierzchni czynnej jak w przypadku płaskich nanocząstek, ani tak dużej zdolności przylegania do powierzchni. Płytkowe nanocząstki odznaczają się znacznie mniejszą masą w porównaniu z cząstkami kulistymi, które dodatkowo wewnątrz wypełnione są atomami pierwiastków. Ponadto sferyczne nanocząstki są często niejednorodne pod względem średnicy i struktury oraz łatwo ulegają aglomeracji – łączeniu się w skupiska. Nie posiadają również struktury krystalicznej. Przestrzegamy przed stosowaniem koloidów wątpliwej jakości.

 Platyna niejonowa koloidalna

depositphotos_6285424-stock-photo-platinum-form-periodic-table-of

Platyna znana była już w starożytnej Grecji oraz Cesarstwie Rzymskim. Zasłynęła ponownie w XVI w. wraz z odkryciem Ameryki Południowej. Poszukiwacze złota w hiszpańskiej Kolumbii uznali jednak ten metal za bezwartościową odmianę srebra. Początkowo niedoceniona platyna, w stosunkowo niedługim czasie, stała się prestiżowym metalem szlachetnym – “złotem dla bogatych”. Współcześnie platyna uważana jest za najcenniejszy oraz najbardziej niezwykły metal szlachetny występujący w naturze.

Związki platyny używane są w chemioterapii do zwalczania niektórych rodzajów nowotworów (np. w przypadku białaczki). Platyna niszczy komórki rakowe, nie powodując przy tym negatywnych skutków ubocznych. Regeneruje również mechanizm DNA.

Platyna wzmacnia strukturę komórek krwi, funkcjonowanie organów wewnętrznych oraz tkanki mięśniowej łącznej. Jako katalizator stymuluje procesy biochemiczne ciała (pobudza i kontroluje procesy syntezy, utleniania, oddychania, krążenia, trawienia, wydalania). Neutralizuje również wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.

platyna

Sprawdź w sklepie Organeo »

Preparat Pt SYSTEM EGP® to nanokoloidalny roztwór bardzo małych płytek platyny, zawieszonych w spektralnie czystej, zdemineralizowanej wodzie. Działa bardzo silnie dermatologicznie. Jest skuteczny już przy małych stężeniach. Platyna, ze względu na swoje silne właściwości oczyszczające, idealnie nadaje się do zastosowania po usunięciu makijażu. Jest również szczególnie polecana jako podkład przed zastosowaniem złota koloidalnego – znacznie ułatwia wnikanie nanocząstek złota w głębokie partie skóry. Jest to produkt z najwyższej półki.

Zastosowanie platyny koloidalnej

Platyna wspomaga oczyszczenie organizmu z toksyn oraz sprzyja obkurczaniu oraz sklepianiu rozszerzonych lub popękanych naczyń krwionośnych. Wspomaga nawilżenie suchej, skłonnej do podrażnień i alergicznej skóry, jak i łagodzi objawy przewlekłych chorób alergicznych, m.in. atopowego zapalenia skóry.

Posiada działanie oczyszczające, regenerujące, kojące i przeciwzapalnej. Redukuje przebarwienia skóry (m.in. plamy wątrobowe i starcze) oraz widocznie poprawia wygląd cery. Działa odmładzająco, zwiększa jędrność i elastyczność skóry, zmniejsza opuchliznę na twarzy i pod oczami, opóźnia przedwczesne starzenie się skóry oraz wygładza ją i rozjaśnia.

Platyna wspomaga działanie składników kosmetycznych oraz antyoksydantów. Poleca się ją przy zabiegach kosmetycznych. Ponadto posiada działanie lecznicze: zmniejsza różnego rodzaju podrażnienia, jest pomocna przy leczeniu łuszczycy i trądziku, rozjaśnia zmiany po wykwitach oraz ułatwia penetrację głębokich warstw skóry.

ouderdomswratten

Dbając o zdrowie i urodę kierujmy się przede wszystkim jakością produktów, których używamy.

źródło: https://www.egp-system.com

Pozdrawiam,

podpis

Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>