Laboratorium Naturella – fenomen biosurfaktyny z rzepaku

Od lat starannie dobieramy marki, które pojawiają się w sklepie internetowym Organeo. Analizujemy składy, aby zapewnić Wam najwyższą jakość zakupowanych produktów. Polski rynek kosmetyki naturalnej od kilku lat działa bardzo prężnie i rozwija się w zaskakującym tempie. Stawiamy na polskie, dobre marki – stąd zrodziła się współpraca pomiędzy Organeo, a Laboratorium Naturella.

naturella

Nazwa  firmy łączy w sobie dwa główne obszary działalności – badawczo-rozwojową i czerpanie z natury jej unikalnych właściwości. Aktywność Laboratorium Naturella skupia się na opracowywaniu metod pozyskiwania nowych surowców i zastosowaniu ich w recepturach produktów kosmetycznych i czyszczących. Za cel swojej działalności stawia sobie uzyskanie ekologicznych składników, które nie szkodzą środowisku. Firma wychodzi z założenia, że kosmetyki to zdrowie dla skóry, a środki czystości to zdrowie dla natury. Dlatego receptury Laboratorium Naturella zawierają 99% składników pochodzenia naturalnego oraz są biodegradowalne, jednocześnie zapewniając wysoką efektywność działania. Firma wyznaje zasadę “więcej=mniej”, więcej zdrowia i ekologicznych rozwiązań oznacza mniej negatywnego wpływu na środowisko. W portfolio Laboratorium Naturella znajdują się dwie marki: OnlyBio – produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Biosurfaktyna z rzepaku

Bazą wszystkich produktów Laboratorium Naturella jest unikalna na skalę światową biosurfaktyna z rzepaku. W tej chwili nikt inny nie wykorzystuje biosurfaktantów z rzepaku pozyskiwanych w tak oszczędny i przyjazny środowisku sposób, dostarczając jednocześnie produkt o właściwościach takich samych lub lepszych, niż tradycyjne składniki myjące i czyszczące (surfaktanty). Surowiec ten to wytworzona przez bakterie substancja powierzchniowoczynna, która posiada właściwości myjące, czyszczące, pieniące i antybakteryjne. Biosurfaktyna z rzepaku to efekt maksymalnie zoptymalizowanego procesu – wykorzystywane są odpady, które powstają w wyniku produkcji oleju rzepakowego. Przewagą biosurfaktyny nad surfaktantami jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla ludzi, w tym alergików, oraz dla środowiska – estymowana biodegradowalność tego substytutu po 7 dniach wynosi ok. 67%. Posiada także wyższą wydajność i stabilność w zmieniającym się pH.

Biosurfaktyna zaliczana jest do grupy surfaktantów, które powszechnie określane są jako detergenty. Podstawową cechą surfaktantów jest obniżanie napięcia powierzchniowego cieczy, co ułatwia proces mycia i czyszczenia. Biosurfaktyna użyta w produktach wykazuje dużą zdolność do zmniejszania napięciowego cieczy, przez co stanowi efektywny składnik myjący i czyszczący.

Biosurfaktyna z rzepaku ma ponadto właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze, polegające na hamowaniu wzrostu czy niszczeniu wielu szkodliwych mikroorganizmów. Biosurfaktyna jako substancja pochodzenia mikrobiologicznego wykazuje również właściwości przeciwwirusowe oraz antynowotworowe.

016502585

OnlyBio to kosmetyki myjąco-pielęgnujące dla dorosłych i dzieci, już od pierwszych dni życia. Ich receptury zostały opracowane z myślą o wszystkich, którzy chcą zapewnić zdrowie dla siebie i całej rodziny, jednocześnie mając na uwadze dobro otaczającego nas środowiska. Produkty z portfolio marki OnlyBio składają się w 99% ze składników pochodzenia naturalnego, a główną substancją myjąco-czyszczącą jest biosurfaktyna z rzepaku. Konsumenci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo – w produktach nie zastosowano toksycznych środków takich jak SLS czy SLES oraz m.in. parabenów, barwników, silikonów i wielu innych negatywnie wpływających na człowieka i naturę substancji. Receptury kosmetyków wzbogacone są m.in. olejami bogatymi w fitosterole, które dodatkowo pielęgnują skórę.

dorosli_poziom_nagot

Sprawdź w sklepie Organeo »

Kosmetyczka wegan i alergików

Weganizm to nie tylko stosowanie diety pozbawionej mięsa, ale również unikanie produktów, których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją i krzywdzeniem zwierząt. Kosmetyki wegańskie, zwane również “cruelty-free”, to wciąż mało popularna, ale stale rozwijająca się branża. Brak informacji o składnikach zawartych w kosmetykach i ich właściwościach wynika z niskiej świadomości społecznej. Dlatego warto wiedzieć, że wyroby Laboratorium Naturella nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego (np. mleka czy miodu), ani nie są testowane na organizmach żywych. Z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach, opracowano receptury produktów bezpiecznych dla wrażliwej skóry alergików. W każdej kategorii preparatów firmy znajdują się również te hipoalergiczne. Oznacza to, że ich skład dobrany jest w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko uczuleń. Podobnie jak wszystkie wyroby Laboratorium Naturella są naturalne, jednak dodatkowo nie zawierają olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.

IMG_2593ob

Sprawdź w sklepie Organeo »

Kosmetyki od pierwszego dnia życia

Kosmetyki myjące skórę dziecka zostały przede wszystkim dostosowane do szczególnych potrzeb najmłodszych konsumentów. Do trzeciego roku życia skóra dziecka jest nawet pięciokrotnie cieńsza niż u osoby dorosłej, co czyni ją szczególnie narażoną na uszkodzenia, zakażenia bakteryjne i grzybicze, a także promieniowanie słoneczne. Ze względu na mniej kwaśny poziom pH oraz słabo wykształcony system termoregulacji skóry, wymaga ona troskliwego doboru produktów, które zapewnią optymalne warunki na co dzień, a także otoczą ją wymaganą opieką. Dlatego w produkcji kosmetyków wykorzystano właściwości naturalnych składników w zależności od etapu życia dziecka. Olej sezamowy, ze względu na właściwości ochronne przed działaniem środowiska zewnętrznego, stosowany jest w produktach dla dzieci już od pierwszych dni życia. Olej słonecznikowy m.in. wspomaga regenerację komórek skóry oraz zapobiega starzeniu, co czyni go dobrym wyborem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, których skóra jest narażona na częste otarcia i uszkodzenia.

onlyeco

OnlyEco to naturalne, ekologiczne i biodegradowalne środki czystości. Ich skład wzbogacony jest gliceryną, która m.in. dodatkowo ogranicza ponowne zabrudzenie. Produkty OnlyEco posiadają 99% składników pochodzenia naturalnego, dzięki którym nie szkodzą środowisku, w którym żyjemy. Ich działanie opiera się na biosurfaktynie z rzepaku, która jest wysokowydajną substancją czyszczącą. Używając produktów OnlyEco dbamy więc o naturę – w trakcie mycia nie przykładamy ręki do zatruwania środowiska i trafia do niego to, co przyroda sama wytworzyła.

kuchnia_poziom_popr

Sprawdź w sklepie Organeo »

Środki czystości

Skład zarówno kosmetyków, jak i środków czystości opiera się w 99% na składnikach pochodzenia naturalnego. Używając tych produktów nie szkodzimy naturze, gdyż trafia do niej to, co sama nam zaoferowała. Wysoka efektywność wiodącego składnika – biosurfaktyny z rzepaku sprawia, że skuteczne właściwości myjąco-czyszczące uzyskiwane są bez udziału toksycznych i szkodliwych dla środowiska substancji, jak to ma miejsce w przypadku tych syntetycznych i ropopochodnych.

Eko opakowania

Laboratorium Naturella przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska nie tylko, jeśli chodzi o skład kosmetyków, ale też pojemników, w które są konfekcjonowane. Dlatego opakowania produktów dla dorosłych wykonane są ze szkła, będącego surowcem ekologicznym, powstającym na bazie piasku. Podlega ono pełnemu recyklingowi, przy jednoczesnemu wykorzystaniu stosunkowo niewielkiej ilości energii, co zapewnia efektywność i małą szkodliwość dla środowiska naturalnego.

W linii dla najmłodszych opakowania szklane zastąpione zostały butelkami PET, które są lżejsze i nietłukące, a dzięki dużej elastyczności nie stanowią zagrożenia nawet dla naszych najmniejszych pociech. Materiał jest całkowicie bezpieczny ze względu na obojętność fizjologiczną (wyroby z PET są dopuszczone do kontaktu z żywnością), a ponadto posiada wysokie w porównaniu do innych opakowań wskaźniki recyklingu. Z włókien wytworzonych z PET produkuje się m.in. tkaniny, namioty, wypełnienie kurtek, sprzęt sportowy, materiały budowlane, a nawet protezy naczyniowe w medycynie.

Głównym elementem wyróżniającym opakowania środków czystości jest natomiast technologia ich wykonania, wykorzystująca HDPE, czyli polietylen o dużej gęstości. Jest to tworzywo bezpieczne w użytkowaniu, wykorzystywane m.in. do produkcji zabawek, elastyczne oraz podlegające recyklingowi. Dodatkowym atutem materiału jest jego odporność na aktywnie działające środki czyszczące, dzięki czemu znajdujące się w butelkach specyfiki nie wchodzą w reakcję z opakowaniem i zachowują swoje naturalne właściwości. Podobnie jak PET, pojemniki z HDPE mogą być poddane recyklingowi. Powstają z nich m.in. ubrania (np. kurtki polarowe), meble ogrodowe, słupki drogowe, ekrany przeciwhałasowe, płyty termoizolacyjne czy oleje opałowe.

źródło: http://laboratoriumnaturella.com/

Pozdrawiam,

podpis

Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>