Naturalne kosmetyki dla najmłodszych Love Soap

Niedawno do sklepu Organeo dotarły brytyjskie kosmetyki dla dzieci marki Love Soap. Przepiękne opakowania i niesamowite, naturalne składy od razu skradły nasze serca.

DSC_0076

Sprawdź w sklepie Organeo »

Love Soap jest brytyjską firmą z siedzibą w Suffolk. Prowadzą ją 3 siostry, będące zabieganymi, młodymi mamami. Właścicielki marki uważają, że szczęście tworzy się własnymi rękami, czyli idealnie tak jak powstają wszystkie ich kosmetyki. A przecież nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwe dziecko. 🙂

Rodzina-Love-Soap

W ofercie firmy znajdziemy ręcznie robione naturalne szampony i płyny do kąpieli dla dzieci. Produkty Love Soap posiadają delikatne, naturalne formuły, bazujące na ekologicznych olejkach eterycznych. Fantastyczny wygląd i zapach został połączony ze skutecznym działaniem.

Kosmetyki Love Soap bazują na łagodnych olejkach, które sprawiają, że skóra staje się odżywiona i oczyszczona i przepięknie pachnie. Olejki eteryczne, które możemy znaleźć w produktach Love Soaps doskonale wpływają na samopoczucie.

Love Soap - naturalne kosmetyki do mycia dla dzieci

Co znajdziemy w kosmetykach Love Soap? 

 • ekologiczny olej z nasion drzewa arganowego

Olej arganowy pozyskuje się z orzechów marokańskiego drzewa arganowego. Płynne złoto Maroka doskonale nawilża skórę i zawiera witaminę E. Idealnie nadaje się dla każdego rodzaju skóry, również tej wrażliwej. Tłoczony jest z orzechów i nie zaleca się go osobom uczulonym na orzechy tj. m.in. migdały, orzechy brazylijskie itp.

 • ekologiczny eteryczny olejek mandarynkowy

Tłoczony na zimno z niedojrzałych mandarynek to jeden z najdelikatniejszych i najbardziej łagodnych olejków, szczególnie polecany do pielęgnacji delikatnej skóry maluchów. Posiada przepiękny, lekki zapach, który posiada właściwości uspokajające i kojące. Doskonały dla najmłodszych.

 • ekologiczny olejek lawendowy

Znany ze swoich kojących i relaksujących właściwości olejek destylowany jest z kwiatów lawendy. Doskonale sprawdza się tuż przed snem. Jest bardzo delikatny, dlatego też poleca się go do produkcji kosmetyków dla dzieci.

 • ekologiczny olej z meadowfoam

Tłoczony z kwiatów meadowfoam olej zapewnia długotrwałe nawilżenie, doskonale odżywia, jednocześnie będąc niezwykle łagodnym. Idealny jako składnik kosmetyków dla dzieci.

Frankie Love Soap To co wcho­dzi w skład kosme­ty­ków Love Soap, jest rów­nie ważne jak to czego w nich nie ma.
 • bez para­be­nó­w
 • bez siar­cza­nó­w
 • bez sztucz­nych barw­ni­ków i sub­stan­cji zapa­cho­wy­ch
 • mi­ni­malna zawar­tość kon­ser­wan­tó­w
 • nie testo­wane na zwie­rzę­ta­ch

Czego nie znajdziemy w kosmetykach Love Soap?

 • parabenów

Czyli syntetycznych substancji konserwujących, dodawanych do kosmetyków, w celu przedłużenia ich trwałości. Ogrom ekspertów przyznaje, że parabeny mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i na środowisko. Substancje te mogą podrażniać skórę, szczególnie delikatną skórę dzieci. W kosmetykach Love Soap nie znajdziemy parabenów, dzięki łagodnym formułom zastosowanym w tych produktach.

 • siarczanów

Siarczany (SLS, SLES) są surfaktantami, dzięki którym kosmetyki się pienią. Nie posiadają naturalnej bariery lipidowej, przez powodują wysuszenie i podrażnienie skóry. W produktach Love Soap zastosowanie są naturalne substancje pieniące pochodzenia roślinnego, by Twoje maluchy mogły cieszyć się bąbelkami w czasie kąpieli!

 • sztucznych barwników i substancji zapachowych

Czyli substancji pochodzenia syntetycznego, które kamuflują naturalny kolor produktu i nadają mu sztuczny, wytworzony w laboratorium zapach. Ogrom syntetycznych barwników i substancji zapachowych jest trudnobiodegradowalnych. Kosme­tyki Love Soap swoje zapa­chy i kolory zawdzię­czają wyłącz­nie natu­ral­nych olej­kom ete­rycz­nym. Dzięki nim linia kosme­ty­ków z man­da­rynką ma lekko zie­lon­kawy odcień. Wszystko jest tak jak chciała tego Matka Natura.

Co to zna­czy mini­malna zawar­tość kon­ser­wan­tów?

Konserwanty chronią kosmetyki przed rozwojem bakterii i grzybów, mogących stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  Kon­ser­wanty wcho­dzące w skład pro­duk­tów Love Soap zostały zatwier­dzone przez Soil Asso­cia­tion i sta­no­wią nie wię­cej niż 1% skład­ni­ków każ­dego kosme­tyku.

Kosme­tyki Love Soap ni­gdy nie były, nie są i nie będą testo­wane na zwie­rzę­tach.

źródło: http://www.costasy.pl/

Pozdrawiam,

podpis

Wiktoria Świątek

Kilka słów o autorze

Studiuję grafikę komputerową na Akademii Sztuk w Warszawie. Kocham piękno, barwy i nasycenie. Moim kosmetycznym „konikiem” jest makijaż. Czerpię niesamowitą radość z wykonywania make -upu sobie jak i innym. Uwielbiam obserwować metamorfozy i podkreślać w kobiecej urodzie to, co najpiękniejsze. Uważam, że każda kobieta ma w sobie ogromne pokłady klasy i blasku, które można wydobyć, wyeksponować i pokazać całemu światu. Dbając o siebie przy pomocy naturalnych produktów, dbam o środowisko i zarazem zapewniam sobie zdrowie i dobry wygląd.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>