for men Kosmetyki Mężczyzna

Naturalne deo-roll dla mężczyzn – test

Ku zaskoczeniu wielu Pań (bo to Panie w zdecydowanej większości są czytelniczkami naszego bloga) dzisiaj post dla Panów. Ale może również dla Pań, bo kosmetyki kupujemy bardzo często w prezencie i lepiej wybrać oczywiście te sprawdzone. Opowiem dzisiaj o tym, jak próbowałem znalezć najlepszy naturalny dezodorant w kulce.

Deo-roll to kosmetyk pierwszej potrzeby i używa go zdecydowana większość mężczyzn. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej praktyczne od dezodorantu w sprayu i o wiele bardziej przyjemne i komfortowe niż różnego rodzaju preparaty w sztyfcie. W kosmetyce naturalnej zresztą nie mamy specjalnie wyboru, bo dezodorantów w sprayu jest niewiele, a antyperspirantów w sztyfcie nie znalazłem w ogóle. Cel, jaki stawiamy sobie przed deo-roll jest jeden – jak najdłużej zachować świeżość, głównie pod pachami. Ważne są również odpowiednio zbalansowany zapach – intensywnie świeży, ale nie przesadnie naperfumowany, a także łatwa aplikacja.

Dezodorant w kulce

Na przestrzeni kilku miesięcy używałem trzech dezodorantów w kulce, z których każdy posiada ekologiczne certyfikaty gwarantujące naturalne pochodzenie wszystkich komponentów użytych do jego produkcji. Były to deo-roll Speick Active, Alva Crystal i Lavera z serii Sensitiv.

deo-roll-1

Speick Active

Bardzo cenię tę markę za to, że nie bacząc na nowe trendy w kosmetyce wciąż produkują szereg tradycyjnych produktów od dawna obecnych w męskiej pielęgnacji np. krem do golenia. Poza tym produkty Speick są oznaczone wieloma certyfikatami i musiały spełnić naprawdę wiele rygorystycznych warunków, aby je zdobyć np. certyfikat BDIH (o którym może cie przeczytać tutaj).

Dezodorant w kulce Speick Active to klasyczne opakowanie, czyli szklana butelka i standardowy aplikator. W środku natomiast znajdujemy przezroczysty, niezbyt gesty płyn, który, co dla wielu niezmiernie ważne, nie zostawia niemal żadnych śladów na odzieży. Nuta zapachowa deo-roll Speick jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich trzech, jakie testowałem – oryginalnie świeża, wręcz ujmująca. Przy użyciu nakładamy na skórę bardzo cienką warstwę, co sprawia, że dezodorant jest bardzo wydajny. W konsekwencji rzutuje to nieco na długość jego działania. Poczucie świeżości utrzymuje się przez 6-8 godzin, ale potem dezodorant nie jest już wyczuwalny. Biorąc jednak pod uwagę to, że mamy do czynienia z kosmetykiem naturalnym taki czas działania to bardzo dobry wynik.

Lavera Sensitiv

Deo-roll Lavery, również naturalny i posiadający ekologiczne certyfikaty to zupełnie inny kosmetyk niż Speick. Nowoczesne, idealnie pasujące do dłoni opakowanie bardzo ułatwia aplikację. Płyn zawarty w dezodorancie nie jest przezroczysty, ale biały i znacznie bardziej gesty niż w wypadku pozostałych dezodorantów. Aplikator jest na tyle dobry, że już po jednym przeciągnięciu zostawia na skórze odpowiednią warstwę, która w zupełności wystarczy na cały dzień. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nawet po 12 godzinach świeżość jest wciąż wyczuwalna. Podczas całego okresu, kiedy używałem dezodorantu w kulce Lavery nie zaobserwowałem, aby na moich ubraniach pozostawały ślady po jego użyciu. Zapewne dlatego, że dezodrant pozostaje na skórze i ogranicza jej pocenie.

Przyznam, że stosowanie Lavery  było dla mnie sporym zaskoczeniem, bo nie przypuszczałem, że naturalny antyperspirant może być aż tak skuteczny. Oznacznie “24h” widoczne na opakowaniu nie jest tu zatem, jak w większości przypadków “na wyrost”, lecz oddaje rzeczywistą skuteczność produktu.

deo-roll-2

Alva Crystal

Alva to dla mnie przede wszystkim świetne szampony i żele pod prysznic. Dlatego bardzo byłem ciekawy, jak poradzi sobie dezodorant w kulce Alvy.

W przypadku antyperspirantów podstawowym wyznacznikiem jest skuteczność. Alva Crystal ma dobry zapach, ale jest w mojej ocenie zbyt wodnista, aby skutecznie utrzymywać świeżość przez dłuższy okres czasu. Jeśli szukamy trwałego i mocnego antyperspirantu, a ja takich właśnie szukam to Alva deo-roll nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki to sprawa bardzo osobista. Każdy z nas ma inną skórę i własne preferencje jeśli chodzi o kosmetyki. Zatem może na innej skórze Alva będzie działała zupełnie inaczej.

Podsumowanie

Główny wniosek, jaki nasuwa się po moim teście jest taki, że w technologie produkcji naturalnych kosmetyków są coraz lepsze. Skuteczne antyperspiranty, czyli to, co jeszcze niedawno dla zwolenników kosmetyki naturalnej było nieosiągalne teraz materializuje się w postaci świetnie skomponowanych produktów. Szczerze Wam je polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>