Ciało eko dom Eko-wiedza Kosmetyki Twarz

Najlepsze na świecie glinki syberyjskie!

Kochani! Od dłuższego czasu testuję zestaw produktów wprost z syberyjskiego jeziora. W ich skład wchodzi: Sól jeziorowa, Błoto oraz dwie glinki: Błękitna i Żółta. Testy przeprowadzam “na surowo”, czyli używając czystych produktów, ale również łącząc je z innymi półproduktami, jak oleje czy ekstrakty. Dziś podzielę się z Wami moimi odczuciami po stosowaniu glinki syberyjskiej Rapan Beauty. Niebawem postaram się też przedstawić przepisy z ich “udziałem”. Zapraszam więc do śledzenia bloga.
zdaniem producenta
Glinki zajmują szczególne miejsce pośród peloidów (utwory geologiczne, które po rozdrobnieniu i zmieszaniu z wodą są wykorzystywane do celów leczniczych w formie kąpieli lub okładów). Są to substancje niezwykle bogate w minerały i z tego powodu były one używane przez ludzi i zwierzęta od początku ich istnienia. Zwierzęta instynktownie zanurzają się w glinkach lub je spożywają. Ludzie naśladowali te zachowania utrzymując się w zdrowiu, wolni od chorób i pasożytów.
Istnieje wiele terapeutycznych zastosowań glinek, większość bazująca na ich zdolności do ekspansji i absorpcji ( np. zdolność do absorpcji szkodliwych substancji z ciała- efekt detoksu). Inna bardzo ważną cechą glinek jest ich zdolność do wymiany jonowej.
Ujmując to prosto, glinki posiadają zdolność pobierania z ciała elementów niepotrzebnych i zastępowania ich tymi potrzebnymi. Kolejną ważną właściwością jest ich zdolność do utrzymywania ciepła.
Wszystkie te właściwości sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w medycynie i przemyśle kosmetycznym, przy tworzeniu kosmetyków, leczeniu chorób skóry oraz jako produkt upiększający sam w sobie- do tworzenia maseczek, a także jako ważny składnik kosmetyków i lekarstw. Są one szeroko stosowane w spa i sanatoriach w terapii peloidami- w leczeniu wielu chorób takich jak łuszczyca, zapalenie skóry, egzema, artretyzm, bóle mięsni, dysfunkcje układu nerwowego, w celu relaksacyjnym, zmniejszeniu stresu.
W medycynie estetycznej są również używane jako produkt wyszczuplający i redukujący cellulit. Zastosowania glinek są niezliczone.

Proces produkcji glinki syberyjskiej

Unikatowe złoża niebieskich i żółtych glinek Rapan zostały odkryte i zbadane przez syberyjskich naukowców. Znajdują się one w regionie Nowosybirska.
Glinki syberyjskie Rapan pozyskiwane są z jeziora Ostrovnoye, gdzie leżą pod 20-50 cm warstwą solanki.Część jeziora jest drenowana przez wodę, a warstwa mułu usuwana jest z powierzchni, co pozwala na odkrycie warstwy glinek. Glinki (niebieskie i żółte glinki zbierane są osobno) umieszczane są w 30kg naczyniach i pokrywane 20-50 mm warstwą skoncentrowanej solanki, następnie są hermetycznie zamykane i w tej formie przetrwają do momentu zapakowania.

Różnice pomiędzy niebieskimi i żółtymi glinkami

Obydwie odmiany glinek mają podobną budowę i nalezą do tej samej grupy peloidów – smektytyów (najbardziej rozpowszechniony minerał ilasty, uwodniony krzemian glinu, o skomplikowanym składzie chemicznym, zawiera sód, magnez, często żelazo). Obydwie są pochodzenia kambryjskiego i posiadają podobne właściwości leczniczeRóżnicą jest zawartość minerałów- Żółte glinki zawdzięczają swój kolor wysokiej zawartości tlenku żelaza.
Różnice w zastosowaniu wynikają z faktu że efekty niebieskiej glinki są łagodniejsze niż żółtej. Niebieska glinka jest częściej stosowana u osób w podeszłym wieku, dzieci i ludzi osłabionych przez choroby, podczas gdy żółta glinka posiada silniejsze działania i stosowana jest, gdy działanie silniejsze jest zalecane. Obydwie glinki działają bardzo dobrze w terapiach oczyszczających, kiedy krążenie krwi i limfy jest osłabione. Żółta glinka w medycynie estetycznej używana jest w leczeniu ziemistej, tłustej i porowatej cery. Posiada silne właściwości oczyszczające i osuszające.
Ze względu na fakt, że niebieska glinka jest najdelikatniejsza ze wszystkich produktów Rapan, jest bardzo popularna w zastosowaniu u osób ze szczególnymi wymaganiami np. u dzieci, osób osłabionych chorobami, z wrażliwą, dojrzałą skórę itp. Jest ona również najbardziej ceniona zarówno w medycynie jak i medycynie estetycznej. Nie uzyskano do tej pory produktu z Morza Martwego o podobnym działaniu. Powodem wyjątkowości tej glinki jest fakt, że w czystej formie występuję bardzo rzadko w przyrodzie. Kombinacja niebieskiej glinki i solanki pozwala na uzyskanie produktu jeszcze bardziej niezwykłego. Niebieskie glinki są uważane za jedne z najlepszych metod oczyszczania, w związku z ich silnym działaniem absorpcyjnym i adsorpcyjnym. Posiadają one wysoką zawartość montmoryllonitu i są niezwykle bogate w minerały, praktycznie wszystkie spotykane w ludzkim organizmie. W związku z powyższymi faktami, glinki Rapan działają na organizm na poziomie jonów, pobierając z organizmu toksyczne odpady i dostarczając elementy niezbędne do funkcjonowania ludzkiego ciała. Jedną z funkcji skóry jest absorpcja, co pozwala na wchłanianie prze nią wielu substancji, w tym minerałów.
Podsumowując, można stwierdzić, że produkty Rapan poprzez skórę oddziałują na cały organizm, stymulując go do leczenia.
składglinka 1a
glinka 2a
moim zdaniem
Maski staram się stosować regularnie. Czy to w formie glinek, czy alg. Glinkę żółtą i niebieską Rapan Beauty stosuję zamiennie, mniej więcej co dwa dni. Na początek jednak, chciałabym się podzielić odczuciami względem samego produktu, dopiero na koniec przedstawię podsumowanie odnośnie efektów stosowania.
glinka 3a
Zarówno glinka błękitna, jak i żółta, zamknięte są w identycznych słoiczkach z mocnego plastiku. Różni je jedynie etykieta. I – rzecz jasna – zawartość. Niemniej jednak łatwo zlokalizować produkt w odmętach łazienkowej szafki przepełnionej kosmetykami – nakieruje nas kolorystyka etykiety. Zatem – dla błękitnej glinki: niebiesko – biała, dla żółtej: dokładnie – żółto (a raczej lekko brązowawa, zbliżona do koloru glinki) – biała. Prawda, że przydatne? 🙂
glinka 4a
Dodatkowe zabezpieczenie w postaci plastikowej przekładki “z języczkiem” uniemożliwia wydostanie się produktu ze słoiczka, gdy np. przez przypadek położymy go na boku, czy do góry nogami.
glinka 5a
O ile w przypadku glinki żółtej (co spowodowane jest jej konsystencją) wypłynięcie jej byłoby trudne, o tyle w przypadku glinki błękitnej jest to już dość prawdopodobne. Dlaczego? Glinka błękitna, choć kremowa, otoczona jest solanką z jeziora Ostrownoje – przed jej zastosowaniem, należy produkt wymieszać z płynem. Jednak po odłożeniu, ponownie się on “wytrąca”. Stąd pomysł z przekładką oceniam na 6+.
glinka 6a
Przejdźmy teraz do konsystencji.To jest właśnie to, co wyróżnia glinki Rapan Beauty i jest ogromnym ułatwieniem dla każdego, kto wie, jakie trudności może czasem sprawić wymieszanie sproszkowanej glinki z płynem, tak, by uzyskać pożądany efekt “pasty”, nie utylizując przy tym zbyt dużej ilości cennego proszku :)I tak: w przypadku glinki błękitnej mamy pastę bardziej “ziarnistą”, ziemistą, z wyczuwalnymi drobinkami, którymi – podczas zmywania z twarzy – możemy wykonać delikatny piling.
glinka 7a
Glinka błękitna jest idealna do wyciszania mojej problematycznej, naczynkowej cery. Wspaniale sprawdziła się po (przesadzonym) opalaniu 🙂 Po zmyciu, w bardziej rozszerzonych porach można zauważyć małe, czarne kropki. Absolutnie nie należy nic z nimi robić (a już na pewno nie wyciskać, to nie wągry 😉 ). Te czarne kropki, to cząstki iłu, które wciąż pracują na naszej skórze i wyciągają zanieczyszczenia. Czy widziałyście kiedyś taki efekt podczas stosowania np. glinek francuskich? Bo ja nie. Kolejna zaleta tej glinki, to fakt, że jest nadzwyczaj delikatna i można ją stosować w pielęgnacji najmłodszych. Tym samym Tymonek miał robione “mini-okłady” na otarcia czy ugryzienia – znikały jak ręką odjął!
glinka 8a
Po wykonanym zabiegu, moja skóra była bardzo dobrze nawilżona, odświeżona i promienista.
glinka 9a
Glinka żółta, to mój ulubiony produkt Rapan Beauty. Jest bardzo… mięsista, kremowa. Może nawet lekko tłustawa! Rozprowadzanie na skórze, to po prostu ma-rze-nie! Nakłada się nadzwyczaj równomiernie, nie sypie. Po prostu cudo!
glinka 10a
Na przykładzie tej właśnie glinki, chciałabym zaprezentować Wam, jak ją stosuję:

1. Do wykonania zabiegu potrzebne są następujące produkty:
glinka 11a
A dokładniej: niewielka miseczka, syntetyczny pędzel do podkładu (którego będziecie używać tylko do maseczek), skompresowana maseczka bawełniana, która rozkurcza się po kontakcie z płynem (ja swoje nabyłam na ebayu za całe 5$. Można je kupić np. TU) oraz płyn, który maseczka wchłonie 🙂 Ja używam żelu hialuronowego z Eco Spa połączonego z kilkoma kroplami hydrolatu czy przegotowanej wody (samego żelu maseczka nie jest w stanie “wciągnąć”).
2. Do naczynia wrzucam maseczkową tabletkę, dodaję dosłownie pół łyżeczki żelu hialuronowego i kilka kropli hydrolatu:
glinka 12a
3. Kolejnym krokiem jest położenie glinki na twarz. Nie można doprowadzić do jej wyschnięcia, dlatego nakładamy na nią wcześniej przygotowaną maseczkę bawełnianą:
glinka 13a
4. Tak przygotowaną maskę trzymamy na twarzy minimum 15 minut. Jeśli poczujemy, że jej wierzchnia, bawełniana warstwa wysycha, możemy spryskać ją wodą termalną lub tonikiem w sprayu (np. hydrolat z dodatkiem witamin).
5. Twarz zmywamy bawełnianą ściereczką nasączoną ciepłą wodą – przez chwilę przytrzymujemy ją na twarzy, by glinka się do niej “przykleiła”, następnie delikatnie “ściągamy” kosmetyk z twarzy.
Po takim zabiegu moja skóra jest doskonale oczyszczona, wręcz “skrzypiąca”, napięta i bardzo gładka. 
Systematyczne stosowanie glinek Rapan Beauty przyniosło mojej skórze niezwykłe ukojenie, sprawiło, że cera jest mniej zaczerwieniona, bardziej promienna, wygląda zdrowo, a po zaskórnikach, z którymi borykam się od wielu lat, praktycznie nie ma śladu!
Na koniec wspomnę jeszcze, że opakowanie zawiera +/- 240 g glinki (zarówno w przypadku błękitnej, jak i żółtej)! To bardzo dużo! Jest więc niezwykle wydajna i z powodzeniem można ją stosować również na całe ciało. Możecie produkt nabyć w sklepie organeo.pl, dokładnie TU.
W Organeo dostępne są również opakowania kilogramowe! Zapłacicie za nie… No właśnie, sprawdźcie sami. Moim zdaniem, są zbyt tanie, jak na tę jakość. Osobiście uważam, że cuda (tak, cuda!) Rapan są warte każdej ceny – naturalne, o doskonałych właściwościach i przynoszące widoczne efekty. Czego chcieć więcej?
Zachęcam Was do zakupu, sami przekonacie się, że są to produkty, na które warto wydać ostatni grosz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>