Drugi test mydła z Aleppo – Angel pisze o Eco Riche

O mydle Aleppo napisano już wiele. Każda z opowieści zaczyna się jak bajka, 2 tysiące lat temu (tudzież 4 tysiące, zależy jakie źródło mamy), nie ważne, na pewno było to DAWNO, w odległej o setki kilometrów Syrii, w mieścinie o nazwie Aleppo, dokładnie tej samej w której rebelianci z 2013 roku bezmyślnie zniszczyli zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO (największy i najstarszy zamek na świecie – CYTADELA, przeklęty XXI wiek…), dokładnie tam powstały pierwsze kostki mydła na świecie.

EcoRicheMydło2

Tradycja produkcji mydła

Robiono je ręcznie z ogólnodostępnych środków czyli oliwy z oliwek, oleju laurowego i naturalnego wodorotlenku sodu, pozyskiwanego z soli morskiej.

Tajniki wytwarzania tego dobra przekazywano sobie z pokolenia na pokolenie i tym sposobem do dziś możemy cieszyć się całkowicie bezpiecznym dla skóry mydłem naturalnym o właściwościach leczniczych.

EcoRicheMydło3

Mydło nie zawiera tłuszczy zwierzęcych, barwników, sztucznych zapachów, oraz środków pochodzenia syntetycznego. Kolor jaki możecie zaobserwować na zdjęciach wynika z upływającego czasu. Świeże mydło ma kolor zielony i aby nadawało się do użycia musi leżakować około 9 miesięcy. Im mydło jest starsze tym bardziej ochrową ma otoczkę. Czas wpływa też na właściwości mydła, im dłużej leżakuje tym łagodniejsze się staje. Chyba nie muszę wspominać, że z czasem rośnie też cena 😉

EcoRicheMydło6

Jak poznać podróbki mydła z Aleppo?

Na rynku pojawiły się podróbki mydła Aleppo, wyglądają podobnie, ale ich skład znacznie się różni od oryginału, nie mówiąc już o właściwościach. Prawdziwe mydło bardzo łatwo poznać po… jego niezatapialności. Wrzucone do wody po prostu unosi się na powierzchni, w myśl porzekadła „oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa”, nie może zresztą być inaczej, skoro ma gęstość mniejszą niż woda.

EcoRicheMydło4

EcoRiche jest mydłem jak najbardziej oryginalnym, tradycyjnie wykonanym, pełnym dobroczynnych właściwości. I świetnie pływa 😉 Kostka jest duża i chropowata, dlatego doradzam zrobić sobie z tego mniejsze, po pierwsze dlatego, że łatwiej jest się taką umyć, po drugie szybciej schnie, tym samym nic się nie psuje a kostka nie „ślimaczy się”.

Aleppo to produkt uniwersalny, umyjemy nim ciało, włosy (po umyciu należy je zakwasić), upierzemy w nim ubrania, ogolimy się, nie zaszkodzi ani nam ani środowisku.

Działanie…

Dla mnie osobiście jest to produkt genialny. Generalnie ZMYWA wszystko, a jeśli się okazuje, że jest coś na mojej
twarzy, czego nie domywa za pierwszym razem, produkt taki ląduje w koszu, bo nie widzę sensu nakładania na twarz czegoś, czego nie jest w stanie umyć takie mydło… ostatnio taka sytuacja miała miejsce po użyciu koreańskiego kremu do twarzy… nigdy więcej !!!

EcoRicheMydło7

Używam mydła Eco Riche 20% od ponad dwóch miesięcy i z całą pewnością mogę stwierdzić, że na twarzy mam o wiele mniej nieprzyjemności niż miało to miejsce dotychczas.

I uwaga, nie zużyłam jeszcze ¼ kostki. Wydajność jest ponadprzeciętna.
Serdecznie zachęcam do wypróbowania tym, którzy jeszcze nigdy go nie mieli.

Wydajność: 6 miesięcy (ja stawiam na dłużej).

EcoRicheMydło5

INCI:

1. Olea Europaea (Olive) Oil* –  olej z oliwki europejskiej. Ma działanie regenerujące, wygładzające oraz nawilżające, uelastycznia skórę i poprawiają jej napięcie. Zawiera witaminy i związki mineralne (witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, witaminy C i E).
Idealna do skóry suchej, radzi sobie dobrze z cellulitem.

2. Laurus Nobilis (Laurel) Oil* – wawrzyn szlachetny, wytwarzany z niego olej laurowy zwalcza wszelkiego rodzaju problemy skórne, np. trądzik, egzemy, grzybicę. Olej laurowy ma ciemnozieloną barwę i intensywny zapach. Jest skutecznym środkiem pobudzającym wzrost włosów, oraz pomagającym w walce z łupieżem. Olej można stosować punktowo na pryszcze. W medycynie naturalnej stosowany jest w leczeniu zwichnięć i obrzęku stawów,
a także gojeniu trudno gojących się ran i zmian łuszczycowych.

3. Sodium Hydroxide – wodorotlenek sodu, regulator pH kosmetyku.

4. Aqua – woda, rozpuszczalnik.

  1. Tak jak pisałam wcześniej, kostka mydła wystarcza na 6 miesięcy stosowania gdy myjemy nim twarz i całe ciało. Gdy ograniczymy się tylko do zastosowania jako demakijaż, to faktycznie wystarczy na dłużej 🙂

  2. Czy zakup mydła może pośrednio wspierać syryjską opozycję? Przecież chyba nie produkują tego mydła ludzie Asada?

  3. To,że kostka nie ślimaczy się, to bardzo zły znak, bo świadczy właśnie o nieoryginalności tego mydełka… Prawdziwe mydło Aleppo ma w kąpieli konsystencje galarety,a to czy unosi się na wodzie zależy od zawartości oleju laurowego. Aleppo 12% nie unosi się na wodzie, a może być oryginalne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>