Ciało for men Kosmetyki

Kryształ ałunu w naturalnym dezodorancie

Nie wiem czy wiecie, a jak nie wiecie, to Was uświadomię – jestem wielka. Wielka w sensie gabarytowym, jakby ktoś chciał mnie posądzić o popadanie w samozachwyt 🙂 Po urodzeniu dziecka tkanka tłuszczowa nie stopiła się magicznie jak masełko na patelni, choć taką miałam nadzieję 🙂

Druga sprawa – kocham jeść, a najlepiej, gdy są to frytki tudzież makaronik z sosikiem. Sportu nie uprawiam, bo kiedy? Wymówki są dobre na wszystko 😉 Poza tym, to już prawda, mam zerwane więzadła (w kolanie) i ostatnio, podczas (nieudanej) próby dobiegnięcia do telefonu, poślizgnęłam się i wykrzywiłam nogę tak, że pokazały mi się gwiazdki a pod nos podstawiono (ekspresowo!) szklankę z sokiem, bo “O matko, Pati, jesteś fioletowa!”.

Także wiecie: waga, brak ruchu, waga, waga, waga wpływa na fakt… pocenia się.

Dziś zatem, jakże przyjemny temat poruszony przy okazji recenzji dezodorantu EcoRiche Crystal Ałun, czyli zawierającego kryształ ałunu.

Zanim jednak przejdę do recenzji, trochę informacji o produkcie, według producenta:

Dezodorant Crystal Ałun to w pełni naturalny, bezzapachowy dezodorant zawierający minerał soli ałunowej (Potassium Alum). Nie zawiera konserwantów i środków zapachowych. Dzięki swojej bezwonności nie kłóci się z ulubionymi perfumami. Nie zawiera też alkoholu, więc nie podrażnia skóry. Eliminuje bakterie, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Idealny dla skóry wrażliwej i alergicznej. Nie podrażnia skóry, nawet po goleniu. Używając go masz pewność, że nie narażasz skóry na działanie szkodliwych substancji.

Sposób użycia: Stosować na czystą skórę. Należy namoczyć ałun w wodzie i zastosować w miejscach narażonych na pocenie( pachy, stopy…), podrażnionych.

Potassium Alum

Na początku, jak to na początku, było słowo wstępu. Mam nadzieję, że niezbyt obrazowe, bo obrazowe będzie dopiero teraz, a nie chciałam tak od razu wyjąć asa z rękawa 😉

Zacznę delikatnie, bo od opakowania. Totalnie nieprzemyślane. Kawał kryształu wsadzony w podstawkę o szerokości, powiedzmy, 1,5 cm? Helloooł! Czy ja jestem królowa Elżbieta popijająca popołudniową herbatkę?! Idąc dalej – kryształ jest ciężki, wobec czego trzymanie podstawki w dwóch PALUSZKACH i operowanie najpierw pod wodą a później pod pachą (tak, tak, nie bójmy się tego powiedzieć) doprowadziło do tego:

Może i jestem jak słoń w składzie porcelany, wierzcie mi jednak – cholera jest niewygodna! Wypadła mi z rąk wprost na podłogę i skutek jest taki, że pod pachą macam się ostrym rantem. Czysta przyjemność.

A tak poza tym, to opakowanie jest ładne, takie eko.

Jeśli chodzi o działanie, cóż… Jeśli marzycie o tym, by przy sięganiu po szklankę z górnej szafki poczuć się jak w szatni Владимир Путин po kilkugodzinnej sesji judo w lateksie – sprawcie sobie ten kryształ. Okej, okej – ktoś może powiedzieć, że jak się ma aparycję wieloryba, to i ałun nie pomoże, niemniej jednak to cudo miało zapobiegać nawet w poceniu się takiego monstra jak ja. I co? Nie zapobiegło 😉

Myślę, że osoby o normalnych gabarytach, zdrowe, mogłyby być zadowolone – przecież w sieci całe tony ( :> ) zachwytów nad ałunem. Ja niestety nie dołączę do tej gromadki. Ubolewam na tym, bo produkt zapowiadał się na OGROMNIE wydajny (chyba, że upadłby dodatkowo kilka razy na podłogę, wówczas użyłabym go jeszcze jakieś… trzy razy 😉 ), niemniej jednak poceniu, a już na pewno nie nieprzyjemnemu zapaszkowi, nie zapobiega.

  1. Moim zdaniem ałun nie zapobiega poceniu. Normalnie się pocisz, tylko ma zapobiegać namnażaniu sie bakterii i brzydkiemu zapachowi.
    Możesz go pokruszyć do butelki z atomizerem i zalać wodą. Będziesz miała w sprayu i nie będzie Cię kłuł.
    Kiedyś ałunu używali mężczyźni po goleniu na zacięcia, podobno tamował krew. Można smarować nim krostki, wypryski, bo działa antybakteryjnie.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>