Dla domu eko dom Kosmetyki

Ekologiczne tabletki do zmywarki i nabłyszczacz Ecozone

Kochani,

Dziś będzie dość nietypowo, bo w roli głównej wystąpią… tabletki do zmywarki i nabłyszczacz marki Ecozone, które otrzymałam w ramach współpracy ze sklepem organeo.pl

 


 Ecozone Tabletki do Zmywarek 5w1 / 25sztuk

Dzięki połączeniu technologii 5 w 1 jeden Tablet zapewnia:

  •  dokładne usunięcie brudu,
  • nabłyszczenie,
  • ochronę szkła i stali nierdzewnej przed matowieniem,
  • zabezpieczenie zmywarki przed osadzaniem się kamienia (poprzez zmiękczenie wody),
  • świeży, cytrusowy zapach.

Surowe kryteria oceny potwierdziły skuteczność tabletek Ecozone oraz ich wysoką dbałość o ekologię.

Cena: 37,00 PLN

 

Nabłyszczacz do zmywarki Ecozone – Rinse Aid to genialny sposób na lśniące naczynia. Jest to środek do aktywnego i szybkiego mycia. Rewelacyjnie sprawdza się w myciu szklanek, bądź kieliszków. Naturalne składniki zawarte w formule pomagają usunąć niechciane resztki, zmniejszając przy tym rozmazywanie i smugi.

Produkt ten wytwarzany jest w fabryce przy użyciu energii słonecznej.

Cena: 26,00 PLN

 

Ecozone Tabletki do Zmywarki 5w1 / 25sztuk

 Trisodium Citrate dihydrate, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Polyacrylate copolymer, TAED, Fatty Alcohol Alkoxylate, Sodium Silicate, PEG-75, Amylase, Protease, Polyvinyl Alcohol, Benzotriazole, Acid Yellow 36, Acid Green 1, Rape Oil, PEG-4, Glycerin.

 Ecozone Nabłyszczacz do zmywarki – Rinse Aid 500ml

 woda, kwas cytrynowy, alkohol izopropylowy, D-Glycopyranoside, decyl, cytrynian sodu

 

Podobnie, jak w przypadku recenzowanego kiedyś płynu do prania, miałam pewne obawy co do produktu do zmywania naczyń. O ile pranie nie wymaga dużej „siły”, o tyle zaschnięty w zmywarce brud wymaga już nie lada uderzenia.

Nie znaczy to, że chemiczne środki z takim brudem dobrze sobie radzą – żeby zaoszczędzić, kupiłam kiedyś tabletki Ludwik. Użyłam jednej. Reszta wylądowała w koszu. Primo: źle się rozpuszczały, przez co musiałam zmywanie powtarzać (a przecież zmywarka, to ma być oszczędność wody, prawda?). Secundo: zupełnie nie radziły sobie z zabrudzeniami. Zdarzało się, że wyjmowałam naczynia w takim stanie, jak zaraz po włożeniu. Tym oto sposobem nie zaoszczędziłam ani na wodzie, ani na tabletkach. Co więcej – dopłaciłam. I to wcale niemało.

Ale nie o tym chciałam 🙂

 

Powyższe miało być wstępem do wpisu pt. „Ekologiczne, nie znaczy gorsze” 🙂 Bo dlaczego miałoby być gorsze? Surowce do produkcji zostały dobrane tak, by jak najlepiej radzić sobie z zabrudzeniami nie zanieczyszczając przy tym środowiska.

Jeśli chodzi o tabletki, sprawują się doskonale. Nie zdarzyło mi się (a zostały mi raptem dwie sztuki), żeby zmywanie trzeba było poprawiać. Ponadto kostki nie trzeba wyjmować z „folijki” – rozpuszcza się ona pod wpływem wody.  Nie jest to może novum, acz rozwiązanie bardzo wygodne. Zapach cytrusów, o których wspomina producent jest niemalże niewyczuwalny – w zasadzie jest mi to obojętne – naczynia mają być czyste. I takie są 🙂

W połączeniu z płynem do nabłyszczania tabletki nie mają sobie równych. Naczynia po wyjęciu ze zmywarki pięknie się błyszczą, nie ma na nich nawet śladu brudu nie wspominając o smugach! Po przeciągnięciu palcem po talerzu, piszczy jak w reklamie Fairy 😉 Tyle, że tu nie mamy tej szkodliwej chemii, którą później – niestety – spożywamy.

Jedyne do czego mogę się przyczepić w przypadku płynu to… dozownik. Jest to zwykły „dziubek”, jak w standardowych płynach do mycia naczyń. Jako, że produkt jest – cóż – płynny i dość rzadki, zdarza się, że rozlewa się wokół pojemniczka w zmywarce. Nie jest to jednak coś, co uniemożliwia mi korzystanie z detergentu.

Reasumując: produkty EcoZone to moje odkrycie roku i zdecydowanie, w miarę możliwości, będę korzystać z tych właśnie artykułów. Ceny są zbliżone do tych z supermarketów, a działanie niejednokrotnie znacznie lepsze. No i nie zanieczyszczamy środowiska! 🙂

Moja ocena, zbiorcza i dla każdego oddzielnie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>