Eau de Philae – egipska receptura, włoska robota

Eau de Philae

Eau de Philae to w 100% naturalny kosmetyk wielozadaniowy, który powinien zagościć na stałe w domowej w łazience. Czym jest Eau de Philae? Pod względem składu to 90% alkoholowy roztwór zrobiony na bazie składników roślinnych, oparty o starożytną recepturę odkrytą na Egipskiej wyspie Philae. To wyraźna kompozycja roślin, których dobroczynne działanie jest powszechnie cenione. Znajdziemy tu:

  • nagietek lekarski (Calendula officinalis) – działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo. Zawarta w roślinie karotenoida i triterpenom przyspiesza gojenie ran. Łagodzi podrażnienia i zapobiega nadmiernemu wysuszaniu.
  • stokrotka pospolita (Bellis perennis) – jest skuteczna na źle gojące się rany, krwiaki, stłuczenia, wykazuje też działanie przeciwkrwotoczne.
  • nostrzyk żołty/lekarski (Melilotus officinalis) – działa wyraźnie przeciwzapalnie, antyseptycznie i odświeżająco. Korzystnie działa przy trądziku młodzieńczym i niektórych wypryskach alergicznych (hamuje powstawanie krostek, grudek, zmiękcza zrogowaciały naskórek i zmniejsza powstawanie zaskórników).
  • lilia biała (Lilium candidum) – przyspiesza gojenie się ran, skutecznie działa na stłuczenia, otarcia naskórka i obrzęki spowodowane urazami mechanicznymi. Woda liliowa jest doskonała do pielęgnowania skóry twarzy, sprawia, że staje się ona delikatna i zostaje oczyszczona z krost i wyprysków.
  • rozmaryn (Rosmarinus officinalis) – ma działanie bakteriobójcze, dezynfekuje skórę.

eau_de_philae_flacon

Mała apteczka na wiele przypadłości

Eau de Philae to przede wszystkim woda kolońska po goleniu dla panów, ale również dla pań do dezynfekcji ogolonych partii skóry lub zaraz po depilacji. Ale nie tylko. Może również spełniać funkcje małej apteczki do leczenia wielu drobnych przypadłości, np. otarcia, stłuczenia, sińce, bóle reumatyczne, naciągnięcia mięśni. Działa na skórę przeciwzapalnie i dezynfekująco. Uspokaja i łagodzi zaczerwienienia na skórze. Woda likwiduje obrzęki i świąd po ukąszeniach owadów. Działa też dezodorująco i zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi.

Ma charakterystyczny i długo utrzymujący się koloński zapach, co  z pewnością bedzie odpowiadać mężczyznom. Mi jako kobiecie, ten zapach zdecydowanie przeszkadza, ale na szczęście szybko się ulatnia. Jestem w stanie wytrzymać chwilę, gdy pachnę jak mężczyzna, bo efekt działania Eau de Philae jest fantastyczny. Polecam ją do dezynfekcji skóry twarzy po domowych zabiegach oczyszczajacych, a także jako środek do odkażania i leczenia wyprysków. Niesamowicie szybko niweluje zaczerwienienie i przyśpiesza gojenie się zmian skórnych.

Możecie ją stosować:

  • po ukąszeniach owadów poprzez spryskanie całej obrzęknietej powierzchni ciała.
  • przy porannej toalecie naniesienie kilku dawek pod pachy zabezpiecza przed nadmiernym wydzielaniem potu, neutralizuje przykry zapach i daje uczucie czystości i odświeżenia.
  • w każdych warunkach zagrożenia zachowania czystości rąk, doskonały podręczny środek do natychmiastowej i skutecznej dezynfekcji powierzchni skóry. Spryskanie kilkoma dawkami z atomizera umożliwia przez roztarcie dłońmi o siebie, skuteczne zdezynfekowanie skóry i zabezpieczenie się przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Woda Eau de Philae jest mieszanką wyciągów z roślin leczniczych i naturalnych olejków eterycznych (zawiera 90% alkohol i wyciągi ziołowe).

Skład INCI: Alkohol, parfum, Calendula officinalis, Aqua, Bellis perennis, Melilotus officinalis, Lilium candidum, Ferulic acid, Limonene, Linalol, Citral, Tocopherol, Geraniol, Citric acid, Oryzanol, Rosmarinus officinalis, Hydroxycitronellal, Benzylbenzoate, Eugenol, Citronellol, Hexylcinnamaldehyde.

Stworzona została przez włoską firmę CEMON, lidera w tworzeniu leków homeopatycznych we Włoszech od 1970 roku. CEMON dąży do dostarczania farmaceutyków z homeopatycznym remedium zgodnymi z wymogami kodeksu leków medycznych i homeopatycznych , a także szerokiego wachlarzu produktów nieinwazyjnych dla poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

„Wizja i działania C.e.m.o.n. są inspirowane praktyczną wiedzą potwierdzającą, że człowiek jest całkowicie stworzony do samodzielnego bilansowania się, jego badanie zjawisk przyrodniczych i społecznych pozwala mu odróżnić uczciwe i dobre od szkodliwych, aby mógł rozwinąć etykę, myśl naukową i techniczną sztuki zgodnie z naturą i kosmosem do których należy.

Według C.e.m.o.n. filozofia , nauka i technologia pomagają człowiekowi w poszukiwaniu równowagi w projekcie zrównoważonego rozwoju samego siebie w naturze. Według C.e.m.o.n. życie ludzkie jest naturalnym cyklem i projektem, które muszą być chronione.”

Wiecej o CEMON możecie przeczytać na ich stronie internetowej: http://www.cemon.eu/

Woda Eau de Philae jest dostępna w ciągłej sprzedaży w Organeo.

Cemon EdF tlo

Działanie ziół opisałam w oparciu o:

stronę prof. Rożańskiego: http://rozanski.li

stronę poświęconą ziołolecznictwu: http://ziola.pisz.pl/

Patrycja

Kilka słów o autorze

Przede wszystkim jestem kobietą. Uwielbiam rozkoszować się zapachem i konsystencją kosmetyków otulających moje ciało i lubię kryć drobne niedoskonałości delikatnym makijażem mineralnym. Stawiam na naturalność w wyglądzie i w składzie tego, co nakładam na swoją skórę. Patrzę holistycznie na swoją osobę i przywiązuję ogromną wagę do pielęgnacji wewnętrznej mojego organizmu. Skóra jest przecież odzwierciedleniem tego, co dzieje się głęboko w środku nas. Dlatego dbam o to co jem i stosuję ekologiczne suplementy diety. Zakupy robię na targach i w sklepach ekologicznych. Biegam i jeżdżę na rowerze. Dbam o środowisko naturalne. Segreguję śmieci i używam tylko biodegradowalnych środków czystości. Jestem też mamą dwóch wspaniałych chłopców: Kuby i Bartka. Z pasji do ekologii i uwielbienia wszystkiego co zdrowe stworzyłam sklep Organeo. Tutaj na Organeoblog.pl chcę dzielić się z Wami swoim kilkuletnim doświadczeniem i wiedzą na temat zdrowia i urody w duchu eko.

Pozostałem wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>